Kanada ekonomisinin bu kadar büyük olmasının sebeplerinden birisi dünyanın en büyük petrol rezervlerinden birisine sahip olması diyebiliriz. Kanada, dünyanın belli başlı buğday ve kanola tedarikçileri arasındadır. Dünyanın en büyük çinko ve uranyum üreticisidir.

Kanada yer altı zengin olan ülkedir. Dünyanın en büyük 2. petrol rezervine sahipler. Kanada’nın petrol rezervlerinin %95’i Alberta eyaletindebulunmaktadır. 2025 yılında üretimin artması beklenen ülkede,tüm dünyanın ihtiyacını karşılayacak petrolün %4’ünün Kanada da üretilmesi bekleniyor.Kanada ekonomisinin dalgalanmasında, Amerika ekonomisi rol oynamaktadır.Amerika Birleşik Devletleriyle büyük ticaret ağına sahip Kanada dalgalanmalardan etkilenebiliyor.

  Kanada Ekonomisinin Büyüme Sebepleri ;

Kanada sürekli göçmen almaya devam etmektedir.Göçmenler yalnızca çalışan standartlarında değil yatırımcıda aramaktadır. Asıl amaç beyin göçü sağlamaktır. Kanada da yaşam bir çok ülkeye oranla konforlu olmasından dolayı insanlar Kanada’yı tercih ediyor.Kanada ekonomisinin gelişmesinde göçmenlerin payı büyüktür.

Kanada ekonomisi her geçen gün dahada gelişmektedir.