Kanada dil okulu başvurusu gerçekleştirdikten sonraki en önemli adım vize sürecidir.  Her ne kadar Kanada dil okuluna kabulünüz gerçekleşiyor olsa bile Kanada dil okulu vizesi almadan eğitime katılma şansınız yoktur.

Kanada Dil Okulu Vizesi

6 Aydan Daha Kısa Süreli Eğitim Programları 

Hem vize hemde kısa süreli öğrenim vizesine sahip olma hakkında olacaksınız. 6 aydan kısa süreli Kanada dil okulu vizesi sahiplerinin tek dezavantajı; Farklı bir eğitim programına katılacakları zaman vize süresini Kanada dışından gerçekleştirmesidir.

Kanada ziyaretçi vizesi, Kanada öğrenci vizesine çevrilebilir mi ?

6 Ay ve 6 Aydan Daha Uzun Süreli Eğitim Programları 

6 aydan daha uzun süreli eğitim programlarına katıldığınız takdirde Kanada öğrenci vizesi almaya hak kazanacaksınız. Bu hakkın en önemli avantajı; Eğitim süresince sürekli ve zahmetsizce yenileniyor olmasıdır. Kanada’da akademik bir eğitim programı veya farklı bir türdeki eğitim programına kolaylıkla katılım sağlayabilirsiniz.

 Kanada öğrenci vizesi ve Kanada dil okulu vizesi hakkında bilgileri İsmail İNCE aktarıyor;

Kanada Öğrenci Vizesi Kaç Günde Çıkar ?

Vize başvuruları gerçekleştirilirken en sık aklımıza gelen sorulardan biriside “Kanada öğrenci vizesi kaç günde çıkar ?” sorusu olmaktadır. Maalesef bu soruya net bir yanıt vermek mümkün değildir.

Vize talebine verilecek yanıtı etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Başvurulan zaman dilimi, mevsim ve dönem gibi birçok soru işareti Kanada öğrenci vizesinin kaç günde çıkacağını etkilemektedir. Hatta katılım sağladığınız eğitim programı dahi bu süreyi etkiler.

Kanada’nın en iyi 11 dil okulunu öğrenmek için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz. 

Kanada Öğrenci Vizesi, Çalışma İzni İçerir Mi ?

Kanada çalışma izni tüm eğitim programlarına  bu hak tanınmamaktadır. Kanada dil okulu vizesi alacak, dil eğitimi alacak bireylerin maalesef çalışma izni yoktur.

Kolej, üniversiteye veya benzer bir programa katılacak kişilere Kanada’da çalışarak eğitim alma hakkı tanınmaktadır.

Kanada Öğrenci Vizesi Almak Zor Mu ?

Belkide en sık sorulan sorulardan biriside “Kanada öğrenci vizesi almak zor mu?” sorusudur. Vize ile ilgili bilgiler arasında birçok eksik bilgi bulunmaktadır. Doğru ve Kanada konsolosluğunun aradığı gibi bir Kanada öğrenci vizesi başvurusu gerçekleştirildiği takdirde vize süreci tahmin ettiğimizden çok daha olumlu sonuçlanabilmektedir.