Kanada, dünyanın en yaşanabilir ve refah seviyesi yüksek ülkelerinden birisidir. Bir göçmen ve oldukça merak edilen bir ülkedir. En merak edilen sorulardan biriside “Kanada bayrağı nasıldır ?” sorusudur. Merak edilen soruyu sizin için yanıtladık.

Kanada Bayrağı Resmi

Kanada bayrağı kırmızı fonun üzerine ortada 11 uçlu akçaağaç sembolünden oluşmaktadır. 

kanada bayrağı

Bayrak; yaprak şeklinde ve kırmızı beyazdır. Bayrakta akağaç yaprağı vardır.Kırmızı rengin  ortasında beyaz bir kare ve bu karenin içinde de 11 uçlu stilize edilmiş kırmızı bir akçaağaç yaprağı bulunur. Bu bayraktan önce Kanada, Britanya Kızıl Sancağı’nın çeşitli varyasyonlarını kullanmıştı. Kanada kendi bayrağını tasarlamak için 1940-1965 yılları arasında yarışmalar düzenledi. O tarifler arasında Kırmızı sancak dalgalanmaya devam etti. Başbakan Lester B. Pearson tarafından 1964 yılında kurulan bayrak komitesi üç seçenek içinden George F.G. Stanley’in akağaç desenli bayrağı geçtiler. Bugünkü bayrak 1964’te kabul edildi. Bayrak ilk defa 15 Şubat 1965 günü gözler önüne çıktı ve her yıl 15 Şubat Ulusal Bayrak Günü olarak kutlanmaya başladı.

Kanada’yı Bir Bilene Sorun !

Eğitim, Vize ve Göçmenlik Hakkında Kanada Kültür Merkezinin Alanında Uzman Danışmanlarından  Bilgi Almak İçin Aşağıdaki Bilgi Formunu Doldurun: Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin!