Huron Üniversitesi Koleji, Fen-Edebiyat Fakültesi ve İlahiyat Fakültesi’nde lisans programları ve İlahiyat Fakültesi’nde lisansüstü programlar sunmaktadır. Huron, 1863’te Western University’nin kurucu kurumu oldu. Huron’da çalışmak, Kanada’daki en eski üniversite topluluklarından birinin bir parçası olmak, aynı zamanda en ileri düşünen, küresel odaklı ve entelektüel açıdan zorlayıcı olanlardan biri.

Huron, Kanada’daki yükseköğrenim kurumlarına tamamen özgüdür ve akademik liderlik ve toplum katılımını ön planda tutan bir üniversite deneyimi sunarken, akademik başarının peşinde koşmaktadır.

Huron stratejik olarak küçük kalmıştır ve güçlü destek hizmetleri ve profesörlerle bire bir danışmanlık yoluyla öğrenci katılımı güçlendirilmiştir. Öğrenciler ayrıca Batı Üniversitesi’nin tesislerine, kulüplerine ve atletizm programlarına tam erişime sahiptir. Huron unvanıyla Batı derecesiyle mezun oluyorlar.Huron, Kanada’nın en iyi Liberal Sanatlar üniversitelerinden biri olarak seçilmiştir. Liberal Sanatlar, öğrencilerin dünyadaki önyargılı fikirlerini kendi başlarına döndürür, yerel ve küresel topluluklara dahil eder ve öğrencilerin transfer edilebilir yeteneklerini geliştirir, böylece modern iş piyasasında zorlu liderlerdir.

Huron öğrencileri, fakülte ile işbirliği yapma veya Huron’un Lisans Araştırma ve Öğrenim Merkezi aracılığıyla Araştırma Görevlileri olarak çalışma veya gönüllü olma fırsatları ile yüksek lisans düzeyinde araştırma deneyimi elde eder.

Öğrenciler, Huron’un mentorluk, staj ve kariyer fırsatları için saygın mezunlar ağına erişimden yararlanır. Eşsiz bir öğrenci deneyimi için hazırsanız Huron, kişisel hediyelerinizi insanlığın yararına olacak şekilde geliştirmeyi dört gözle bekliyor.