GPRC olarak bilinen Grande Prairie Regional College, Alberta’da mesleki eğitim sunan kamu okuludur. Kolej, Orta Öğretim Sonrası Öğrenme Yasası ve Alberta Eyaleti, İşletme ve İleri Eğitim Bakanlığı altında faaliyet göstermektedir.

Kolej, 1966 yılında Grande Prairie’de kurulmuştur ve yönetim bölgemiz artık Fairview ve Grande Prairie’deki kampüsleri ve Edson, Grande Cache, Hinton ve Jasper’daki öğrenim merkezlerini içermektedir. GPRC, dört yıllık üniversitelerle işbirliği yaparak çok çeşitli kariyer sertifikaları ve diplomaları, istihdam öncesi ve çıraklık işleri, üniversite geçiş çalışmaları ve lisans ve yüksek lisans seviyelerinde kampüs içi derece tamamlama için çeşitli fırsatlar sunar.

Kapsamlı bir kolej olan GPRC, hizmet verdiği topluluklar tarafından ifade edilen ihtiyaçlara cevap vererek kendi idare bölgesinde orta öğretim sonrası eğitime erişimi genişletmeye kararlıdır. Kolej, öğrencilerin çeşitli ihtiyaçlarını hızlı ve etkili bir şekilde karşılayan işbirliğine dayalı ortaklıklar kurarak, diğer orta öğretim sonrası kurumları yerinde programlama sunmaya teşvik eden bir portal erişim sağlama modeli geliştirmiştir.

Kolej, üniversite transferi, diploma ve sertifika programları sunar; çıraklık ve istihdam öncesi esnaf eğitimi; ve yetişkin lise denkliğinin tamamlanması. Liberal Sanatlar, Bilim, Eğitim, Beden Eğitimi, Hemşirelik, Beşeri Hizmetler, Güzel Sanatlar, İşletme, Teknoloji, Akademik Yükseltme, Ticaret ve Teknik eğitim, Tarım ve Çevre Bilimleri alanlarında kredi programları sunulmaktadır. Kolej ayrıca üniversitelerle işbirliği içinde bakalorya dereceleri ve yüksek lisans dereceleri sunmaktadır.

Bölgesel, topluluk ve endüstri talebine yanıt olarak, GPRC bir dizi özelleştirilmiş kredi dışı istihdam öncesi programlama, beceri geliştirme, güvenlik eğitimi ve toplum ilgi kursları sağlar. Kolej, özelleştirilmiş programlama sağlayarak topluluk ve sektörün özel eğitim talebine yanıt verir.

Kuzeybatı Alberta’da bir eğitim tesisi olarak GPRC, topluluk ve bölgesel paydaşlarla işbirliği içinde bölgenin kültürel, rekreasyonel, atletik ve konferans ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olur. Grande Prairie’de, Kolej atletizm, müzik, sanat ve bilim yaz kampları sunar; ve DJ Cardinal Gösteri Sanatları Merkezi sıklıkla konserler, topluluk müziği festivalleri, dans resitalleri, konuşmacı dizileri ve endüstriyel seminerlerin bulunduğu yerdir. Kolej, program alanlarında ve akademik uzmanlığının böyle bir katkı sağladığı endüstri sektörlerinde öğretimi ve öğrenimi tamamlayan ve geliştiren uygulamalı araştırma ve bilimsel faaliyetleri ve yenilik faaliyetlerini teşvik eder ve destekler. GPRC, öğrencilere yüksek kaliteli ve çeşitli yaşam boyu öğrenme fırsatlarına ve sorumlu eğitime erişim sağlamaya kendini adamıştır.

Neden Kanada Kolejleri ?

Grande Prairie Regional College Hakkında Bilgiler

  • % 90’ı GPRC’ye katılmalarını tavsiye edeceklerini söyledi
  • % 92’si programlarındaki öğretimin kalitesinden memnun olduklarını söyledi
  • % 92’si programlarından memnun olduğunu söyledi
  • % 93’ü eğitim deneyimlerinin kalitesinden memnun olduklarını söyledi % 98’i GPRC’de birincil hedeflere ulaştıklarını söyledi

Popüler Programlar

  • Üniversite
  • Sertifikalar ve Diplomalar
  • Çıraklık
  • Sürekli Eğitim

Sizde Kanada Kolejlerinde Eğitim Almak İstiyorsanız Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Kolejleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayın