Kanada’da iki anadil konuşulmaktadır. İngilizce ve Fransızca ülkenin resmi dilleridir. Birçok eyalette her iki eyalette eşit sayılmaktadır. Fransızca’nın resmi dil olduğu Kanada eyaletinin hangisi olduğu öğrencilerimiz tarafından sıklıkla sorulmaktadır.

Fransızca’nın Resmi Dil Olduğu Kanada Eyaleti Hangisidir ?

Kanada QUEBEC eyaletinin resmi dili Fransızca’dır. Hatta QUEBEC Montreal City, Paris’den sonra en fazla Fransızca konuşulan ikinci şehir olma unvanına sahiptir.

QUEBEC Hakkında Bilgiler

Saat Farkı: 7 saat geri
Türkiye’den ulaşım: KLM, British, Lufthansa, vb ile Avrupa aktarmalı olarak ulaşılabilir. THY, Delta, vb ile Amerika aktarmalı olarak da ulaşılabilir.
Uçuş Süresi: 12 saat
Şehir içi ulaşım: Otobüs, Taksi
En iyi Sezonları: Haziran, Temmuz, Ağustos
Nüfus: 528,595

 Quebec İklimi:

Nemli karasal iklim hakimdir. Kışlar  soğuk  ve kar yağışlı geçmektedir. Yaz aylarında sıcak ve nemli geçmektedir. 
Ekonomi:
Görülmesi Gereken Yerler:
Parc des Champs-de-Bataille & Plains of Abraham (tarihi alan) – Quartier du Petit Champlain (eski mahalle) – Place Royale (şehir merkezi) – Citadel (kale / askeri müze) – Vieux Quebec (eski şehir) – Chute Montmorency (şelale) – Notre-Dame-de-Quebec Katedrali – Terrasse Dufferin (panoramik manzara) – Hotel du Parlement (hükümet binası) – Vieux-Port (eski liman) – Le Chateau Frontenac (tarihi otel) – Grand Theatre de Quebec (tiyatro) 
Müzeleri:
Musee de la Civilisation (tarih müzesi) – Maison Chevalier (tarih müzesi) – Musee du Quebec (şehir müzesi) – Musee de l’Amerique Francaise (tarih müzesi) – Lieu Historique National du Vieux Port de Quebec (denizcilik müzesi) – Musee de Cire (balmumu müzesi) – L’Ilot Des Palais (arkeoloji müzesi) 
 
Genel Bilgi:
Quebec (Ville de Québec), Montreal’ den sonra başkenti olduğu aynı adlı Quebec ilinin ikinci büyük şehridir.TARİH1985′ten beri UNESCO’nun Dünya Miras Listesi’nde yer alan şehrin tarihi eski merkezi (Vieux-Québec), Meksika hariç, Kuzey Amerikadaki halen surları olan tek şehirdir. Kuruluş yılı 1608 olan Ville de Québec, Kuzey Amerika’nın en eski şehirlerindendir.TURİZMBuranın diğer görülmeye değer yerleri arasında Montmorency Şelaleleri ve de Sainte-Anne-de-Beaupré Bazilikası yer almaktadır.Ayrıca Quebec, kentle özleşmiş tarihi otel Frontenac Şatosu (Château Frontenac) ve uluslararası alanda ünlü Kış Karnavalı ile turistleri kendine çeker.