Erie Gölü hakkında bilgiler sitemiz üzerinde yer almaktadır.

Kanada bir ton gizli mücevherle dolu ve Ontario, Erie Gölü kesinlikle bunlardan biri. Muskoka , Prince Edward County gölleri ve hatta Toronto şehrini çevreleyen Ontario Gölü plajlarını duymuş olabilirsiniz. Kıyı şeridini duydunuz mu? Ontario’nun güneybatı bölgesindeki Erie Gölü , bazen Kanada’nın unutulmuş kıyısı olarak anılır.

Kanada Erie Gölü Nerede

Kanada’daki Erie Gölü, Toronto’dan güneye doğru yaklaşık bir buçuk saat uzaklıktadır . Karayolu 3 boyunca batıya birkaç saat daha gidin ve gölün  kıyısındaki küçük manzaralı kasabaları ve plajları ziyaret edin. Port Stanley’den Port Dover’a ve Leamington’a kadar yol boyunca lezzetli yerel yemekler, şarap ve çarpıcı doğal güzellikler bulacaksınız. Erie Gölü’nün kuzey kıyısında ve çevresindeki topluluklarda yapılacak harika şeylere bir göz atın.

Plajlarının tadını çıkarın

Port Dover oldukça popüler ve Toronto‘dan iki saatten az. Sahildeki barlardan biri olan Callahan, her bahar kuma birkaç palmiye ağacı dikiyor. Port Stanley , kumdan kaleler veya plaj voleybolu için bolca alana sahip, Great Lakes bölgesinin en iyilerinden biri olan uzun, fantastik bir plaja sahiptir. Stop Beach GT adlı plaj sadece kapalı bir çubuk dışında bir şey gibi geliyor Florida Keys . Yaklaşık 20 kilometre sürdüğünüzde, susuzluğunuzu giderebileceğiniz birkaç popüler barın bulunduğu bir başka harika Erie Gölü plajı olan Turkey Point’te olacaksınız.

Erie Gölü kıyı şeridinin daha aşağısında, yüzmek için mükemmel bir plaja sahip küçük bir kasaba olan Erieau vardır . Erieau’nun Erie Gölü’nün en sıcak sularından bazılarına sahip olduğu biliniyor, bu yüzden dalmaya hazırlanın!

Küçük kasabaları keşfedin

Kingsville, Ontario’nun Erie Gölü’nde güzel bir şehir merkezine sahip popüler bir küçük kasaba topluluğudur. Aynı zamanda tüm Kanada’nın en güneydeki kasabası! Durdurma en ODG kuş biçimli lezzetleri gibi harika çikolatalar, için ( “Old Dutch Guys” anlamına gelir). Ayrıca Merlis Coffeehouse ve Eatery’de güzel bir fincan java yudumlayabilirsiniz.

Port Stanley, güzel çiçekler ve şirin bir limana sahip şirin bir ana caddeye sahiptir. Eğlenceli, ilgi çekici dükkan sahiplerinden bahsetmeye bile gerek yok. Aynı zamanda dev bir bas heykeli de var.

Windsor’un hemen güneyinde yer alan Amherstburg , havalı galeriler ve Ontario’nun en iyi dondurma dükkanlarından biri olan Waterfront ile hoş bir şehir merkezine sahiptir.