Dawson College, Quebec’in CEGEP ağında, Montreal’deki akademik yaşamın dokusuna dokunmuş, büyük, köklü bir eğitim kurumudur. Dawson öğrencileri, öğretim üyeleri ve personel, Montreal’in çok kültürlü karakterini yansıtan geniş bir dil ve etnik köken yelpazesine sahiptir. Bu çeşitlilik, öğrenmek ve çalışmak için ve öğrencilerin üretken ve sorumlu vatandaşlar olarak rollerini üstlenmeye hazır oldukları sıcak ve teşvik edici bir ortam sağlayarak Kolej topluluğunun tüm üyelerini büyük ölçüde zenginleştirir.

Bugün Quebec’teki en büyük CEGEP, 8.000’den fazla tam zamanlı öğrenci ve 26 eğitim programına kayıtlı 2.500 yarı zamanlı öğrenciyle. Son 37 yılda Dawson Koleji’nden binlerce öğrenci mezun oldu. Kolej, Montreal şehir merkezinde, tam bir şehir bloğunu kaplayan 12 dönümlük arazi üzerinde tarihi bir binada yer almaktadır. Dawson College sitesi 1977’de miras mülkiyeti ilan edildi.

Sizde Kanada Kolejlerinde Eğitim Almak İstiyorsanız Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Kolejleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!