Dünyanın en yaşanılabilir ülkeleri arasında gösterilen Kanadabirçok gezilmesi ve görülmesi gereken yere sahiptir. Şehir yaşantısının, doğal yaşamla birleştiği Kanada; cenneti andıran doğa parklarına sahiptir. Bu doğa parklarından biriside Banff Ulusal Parkı’dır. 

Seyahatiniz süresince ihtiyaç duyacağınız Kanada turist vizesi için merkezimizle iletişime geçerek destek alabilirsiniz. 

Banff Ulusal Parkı Hakkında Az Bilinenler

Banff Ulusal Parkı Canadian Rockies’de 1885′ yılında kurulmuş, faaliyete geçmiştir. Kanada’nın en eski ulusal parkıdır. Banff Ulusal Parkı, Alberta eyaletindeki Calgary’nin km (68–110 mil) batısında yer alır. 6.641 km2‘lik (2,564 mil2) alanı kapsamaktadır. 

Buzul beslenimli bir göl olan Peyto Gölü, Kayalık Dağlar coğrafi alanındaki yüksekliği 1,800 m.yi bulan Waputik dağ silsilesinde yer almaktadır. Buzul alanın etkisi ile buralardan göle karışan kayalar ve buzul suyu eriyikleri göle turkuaz rengini vermektedir.

Kanada’yı Bir Bilene Sorun !

Eğitim, Vize ve Göçmenlik Hakkında Kanada Kültür Merkezinin Alanında Uzman Danışmanlarından  Bilgi Almak İçin Aşağıdaki Bilgi Formunu Doldurun: Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin!