Ottawa Üniversitesi, öğrencilerin Fransızca, İngilizce veya her ikisinde de eğitim görmeyi seçebilecekleri dünyanın en büyük iki dilli (İngilizce-Fransızca) üniversitelerinden biridir.

Ülkenin başkentinde bulunan üniversite, büyük Kanada kurumlarına hazır erişim sunmaktadır. Kanada Parlamentosu’na, federal hükümet departmanlarına ve kurumlarına, hükümet dışı ve kar amacı gütmeyen kuruluşlara, büyük kütüphanelere, araştırma kurumlarına ve sağlık merkezlerine olan yakınlığı, karakterini incelemek için benzersiz bir yer olarak ekliyor.

Bize Danışmandan Kanada Üniversitelerine Başvurmayın!

Eğitim başvuruları güven ve deneyim ister. Kanada Kültür Merkezinin alanında uzman danışmanlarıyla GÜVENLE BAŞVURUN!

BURAYA TIKLAYARAK BİLGİ FORMUNU DOLDURUN; Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin!

1848’de kurulan Ottawa Üniversitesi şu anda dokuz fakülteye kayıtlı 42.000’den fazla öğrenciye sahiptir: Sanat, Hukuk, Eğitim, Mühendislik, Tıp, Bilim, Sağlık Bilimleri, Sosyal Bilimler ve Telfer Yönetim Okulu.Kanada’nın en büyük beş üniversite CO-OP programından birinde çalışma koşulları seçeneği sunan 65’den fazla eğitim programı sunmaktadır. Bunlardan biri, yüzde 95’lik bir yerleştirme oranına sahiptir ve öğrencilerin pratik iş deneyimi kazanmalarına, profesyonel çalışmalarına olanak tanır. Ağlar ve gelecekteki kariyerleri için hazırlar. Üniversite ayrıca öğrencilere bir yüksek lisans veya doktora derecesi kazanarak veya yoğun, oldukça uzmanlaşmış bir lisansüstü sertifika programını takip ederek kendi bilgi birikimlerini oluşturma fırsatı verir.

Tam zamanlı (lisans öğrencileri) 
30.800

Yarı zamanlı (lisans öğrencileri) 
4.700

Ottawa Üniversitesi, Kanada’daki ilk 10 araştırma üniversitesi arasındadır. Önde gelen altyapı ve dünyaca ünlü araştırmacılar sayesinde, her yıl 300 milyon $ ‘lık araştırma fonuna yakındır. Odaklı araştırma alanları sağlık, e-toplum, Kanada ve dünya ile moleküler ve çevre bilimlerini içermektedir.

Ottawa Üniversitesi, uluslararası çapta uluslararası anketlere göre uluslararası öğrenciler için de seçkin bir seçenektir. Aslında, uluslararası öğrenciler, canlı öğrenci hayatı, çeşitliliği ve güler yüzlülüğü nedeniyle QS en iyi öğrenci şehirleri anketinde dünyanın en iyi öğrenci şehri olan Ottawa’yı seçmişlerdir. Ayrıca, Ottawa Üniversitesi, 2018 ABD News & World Raporu En İyi Küresel Üniversiteler, 2018 Kez Yüksek Öğrenim Dünya Üniversiteleri Sıralaması, Dünya Üniversiteleri 2017 Akademik Sıralaması dahil olmak üzere birçok önemli araştırmaya göre Kanada’nın en iyi 10 üniversitesinden biri olarak yer almaktadır. 2017 CWTS Leiden Sıralaması.