Université du Québec tr Abitibi-Temiscamingue ( UQAT ) içinde bir halk üniversitesidir.

Université du Québec en Abitibi-Témiscamingue Misyonu

UQAT’ın misyonu, öğrenmeyi aktarmak ve öğrencilerin evreni daha iyi anlamaları için kendi araçlarını geliştirmelerine yardımcı olmaktır.

Université du Québec en Abitibi-Témiscamingue Programlar

Yönetim, muhasebe, öğretim, mühendislik, multimedya, psikoloji, hemşirelik, sosyal hizmet, etkileşimli multimedya, gençlik iletişimi ve sanat terapisi alanlarında 95 program sunmaktadır. Öğrenciler Elektromekanik Mühendisliği ve Makine Mühendisliği disiplinlerinde uzmanlaşmayı seçebilirler.

Tarih

Üniversite 1970 yılında kuzeybatı Quebec’te Üniversite hizmetleri olarak kuruldu. Üniversite daha sonra Batı Quebec’teki Üniversite Çalışmaları Bölümü (1972), Batı Quebec’teki Üniversite Çalışmaları Merkezi (1976) ve Abitibi-Témiscamingue’deki Üniversite Çalışmaları Merkezi (1981) olarak yeniden adlandırıldı. Üniversite, UQTR yönetiminden ayrıldığı 1983’ten beri Université du Québec en Abitibi-Témiscamingue olarak bilinmektedir.

Konutlar

Kampüs içi konutlar artık Rouyn-Noranda ve Val-d’Or’da mevcuttur.. Bu topluluklarda kiralık konaklama yerleri de mevcuttur.

Kampüsler

Quebec, Rouyn-Noranda’da bulunmaktadır . Ek uydu kampüsleri bulunan Val-d’Or İlk Milletler çalışmaları için bir çardağı içermektedir (Centre d’Etude supérieures Lucien klişe), ve de Amos bir araştırma merkezi odaklanarak ile ormancılıkta konusunda uzmanlaşmış (Pavilion des Rapides), odun yetiştiriciliği ve ormancılık ve yeraltı suyu araştırmaları için bir laboratuvar ile hidrojeoloji alanındadır.

UQAT ayrıca Notre-Dame-du-Nord , La Sarre , Matagami ve Duparquet’de daha küçük öğrenim merkezlerine sahiptir.

Sizde Kanada Üniversitelerinde Eğitim Almak İstiyorsanız Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Kanada Kültür Merkezi ile başvuru yapan öğrencilerimizin ücretsiz Kanada göçmenlik değerlendirmesinden faydalandığını biliyor musunuz ? Sizde ücretsiz Kanada göçmenlik testine girmek için başvurularınızı bizimle gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada Üniversiteleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayabilirsiniz.