Kanada Kültür Merkezi, Ridley College resmi temsilcisidir. Kanada Kültür Merkezi ile Kanada lise başvurularınızı güvenle gerçekleştirebilirsiniz!

Ridley College Hakkında Bilgiler

OKUL

 • Ridley, öğrencileri bireyselliklerini benimseme, kendilerini geliştirme ve bunun için çaba gösterme ve liderlik edecekleri yaşamları belirleme konusunda yetkilendirmiştir.
 • Öğrenciler başarılı olmak için gerekli entelektüel, fiziksel, duygusal ve sosyal becerilerini geliştirirler.
 • Bilgi edinmeleri, gerçekleri keşfetmeleri ve gelişen hayatlara öncülük etmelerini sağlayacak değerleri beslemeleri için onlara ilham verilmektedir.
 • Ridley College, sorgulamaya dayalı eğitimiyle, öğrencilere kendi öğrenme süreçlerini yönlendirmelerini, tutkularını keşfetmelerini ve takip etmelerini sağlar. Bu durum, öğrencilerin dünyalarını değiştirecek olan düşünceleri, eleştirel düşünmeye, diyaloğa, analize ve sürükleyici araştırmaya teşvik eder.
 • Ridley College öğretmenleri ve liderleri, sürekli olarak, öğrenmenin arkasındaki bilimi anlamalarını ve uygulamalarını sağlayan mesleki gelişime kayıtlıdırlar.
 • Ridley eğitimi, Uluslararası Diploma (International Baccalaureate) sistemi ile kalitesini arttırmıştır.
 • Eğitimdeki bireyselleştirilmiş yaklaşım, pozitif psikolojide kanıta dayalı araştırma, Visual WellbeingTM (tüm sınıflarda ve ortak müfredatlarda refahı görünür kılmak için refah bilimini öğrenme ve öğretme bilimi ile birleştiren bir yaklaşım) ve gelişen bir yaşamın temelini oluşturan PERMA-V modelinin ilkeleri ile geliştirilmiştir.

Kanada lise fiyatları ve lise eğitimi hakkında bilgi almak için Kanada Kültür Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

P – Positive Emotion ( Olumlu Duygu)

E – Engagement (Bağlılık)

R – Relationships (İlişkiler)

M –Meaning (Anlam)

A – Accomplishments (Başarılar)

V- Vitality (Canlılık)

Büyük girişinden, geniş oyun alanlarına ve 10 pansiyonunun görkemli mimarisine sahip olan Ridley’nin 90 dönümlük tarihi kampüsü, öğrenci merkezli kültürü ve kampüsteki öğrencileri için pastoral bir ortam sunmaktadır.

Uluslararası bir eğitimle mezun olan Ridley College öğrencileri, aşağıda listelenen dünyadaki en prestijli üniversitelere kayıt yaptırmışlardır.

Cornell Üniversitesi

Harvard Üniversitesi

Johns Hopkins Üniversitesi

McGill Üniversitesi

Princeton Üniversitesi

Cambridge Üniversitesi

Edinburgh Üniversitesi

Hong Kong Üniversitesi

Oxford Üniversitesi

Pensilvanya Üniversitesi

St. Andrews Üniversitesi

Toronto Üniversitesi

Yale Üniversitesi

MÜFREDATA DAYALI AKTİVİTELER

  • Ridley öğrencilerini, sanat, atletizm, liderlik ve toplum hizmetlerindeki çeşitli etkinliklere katılmalarını sağlayarak, akademik yaşamlarını dengelemeleri konusunda cesaretlendirmektedir. 75’ten fazla aktivite seçeneği sunulmaktadır

Öğrenciler, okulararası 14 spordan ve 75’in üzerinde olan öğrenci kulüpleri ve organizasyonlarından birini seçebilirler.
Film Klubü
Dijital Sanatlar
Model Birleşmiş Milletler
Kamuya Yönelik Konuşma ve Tartışma
Olumlu Uzay Grubu
VEX Robotik Kulüpleri

SPOR

 • Okulun atletik programları, fiziksel aktivitelere katılım için motivasyon, güven, fiziksel yeterlilik, bilgi ve anlayışı sağlayacak şekilde oluşturulmuştur.
 • Öğrenciler, hokey, kürek, basketbol ve futbol gibi bireysel sporlar veya elit programlar aracılığıyla kişisel atletik gelişimlerini gösteren planlarını olşturabilirler.

SANAT

 • Ridley College’ın sanat programı, öğrencilere drama ve müzikteki yaratıcılık ve becerilerini, ayrıca görsel, dijital ve sözlü sanatlardaki yaratıcılıklarını ve yeteneklerini keşfedip onlara ilham vermek için tasarlanmıştır.
 • Tüm öğrenciler, stüdyolarda çalışma, bir müzik gurubunda performans sergileme, sahnede rol alma ve akademik gün bittikten sonra yaratıcı yeteneklerini keşfetme seçeneğine sahiptir.

Bize Danışmadan Kanada Liselerine Başvurmayın! Detaylı Bilgi Almak İçin Aşağıdaki BİLGİ FORMUNU DOLDURabilirsiniz.