Quebec’de gezilecek yerleri sizin için hazırladık. Seyahatinize başlamak için en önemli ihtiyacınız; Kanada vizesidir. Kanada vizesi hakkında bilgi almak için tıklayın; Kanada Vizesi

Kuzey Amerika’daki tek duvarlı şehir ve UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Fransızca konuşan Québec City, St. Lawrence Nehri’ne bakan sarp kayalıkların üzerinde stratejik bir konuma sahiptir. 1608 yılında günümüz Place Royale’de bir kürk ticareti kolonisi olarak kurulan otel, kısa sürede bir idari merkez haline geldi ve bugün Québec Eyaletinin başkentidir. Üst İlçe ayrıca Haute-Köyü olarak bilinen, aslen askeri avantaj için geliştirilen ve savunma Kalesi yanı Château Frontenac ve Şehir Fortifications gibi şehrin en ikonik yerlerinden bazıları olarak içerir edildi. Aşağı Şehir(veya Basse-Ville), orijinal yerleşimin bulunduğu yerdir ve pitoresk, dar sokakları ve tarihi, taş binaları ile bilinir. Buradan, Vieux Limanı’ndaki (Eski Liman) Québec-Levis Feribotu’na erişim vardır ve Musée de la Civilization ve yapılacak sayısız şeylerin bulunduğu doğal Quartier Petit-Champlain mahallesi de dahil olmak üzere birçok turistik yer vardır. Yukarı ve aşağı semtler, dolambaçlı sokaklar, birkaç dik merdiven ve Fünikülaire ile birbirine bağlanmıştır.

QUEBEC’de Gezilecek 5 Yer

old quebec

1.) Old Quebec

UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Eski Quebec (Old Quebec) benzersiz ve görülmesi gereken tarihi miraslardan birisidir. Bu bölgede kendinizi geçmişte hissedeceksiniz.

2.) Château Frontenac Şatosu

Château Frontenac, otel olarak inşa edilen yapı; Quebec’in simgeleri arasına girmiştir. 1893 yılında Canadian Pacific Railway firması için mimar Bruce Price tarafından bu gerçekli bina tasarlanmıştır.

3.) Basilique-Cathédrale Notre-Dame-de-Québec

Hotel De Ville (Belediye binası) görülmesi gereken benzersiz mekanlar arasında yer almaktadır. İki yapının arasında  dinlenmek ve etrafı hissetmek için eşsiz bir park vardır. Katedralin girişi ücretsizdir.

Hotel du Parlament

4.) Hotel du Parlament (Parlemento Binası)

Kalenin hemen dışarısında yer alan parlamento binası eşsiz bir görünüme sahiptir. Ziyaret açıktır. Hatta ücretsiz turlarda düzenlenmektedir.

Observatoire de la Capitale

5.) Observatoire de la Capitale (Capital Observatory)

Şehrin görkemine ve atmosferini izlemek ister misiniz ? Marie-Guyart binasının 31. katında yer alan ve 221 metre yükselikten 360 derece izleme fırsatı bulacağınız gözlem katında şehrin ihtişamını hissedebilirsiniz.