Kanada’nın sadece Fransızca konuşulan tek eyaleti olan Quebec, birçok mirası topraklarında saklıyor. Quebec’de gezilecek yerler aşağıda yer almaktadır.

QUEBEC’de Gezilecek 5 Yer

old quebec

1.) Old Quebec

UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Eski Quebec (Old Quebec) benzersiz ve görülmesi gereken tarihi miraslardan birisidir. Bu bölgede kendinizi geçmişte hissedeceksiniz.

2.) Château Frontenac Şatosu

Château Frontenac, otel olarak inşa edilen yapı; Quebec’in simgeleri arasına girmiştir. 1893 yılında Canadian Pacific Railway firması için mimar Bruce Price tarafından bu gerçekli bina tasarlanmıştır.

3.) Basilique-Cathédrale Notre-Dame-de-Québec

Hotel De Ville (Belediye binası) görülmesi gereken benzersiz mekanlar arasında yer almaktadır. İki yapının arasında  dinlenmek ve etrafı hissetmek için eşsiz bir park vardır. Katedralin girişi ücretsizdir.

Hotel du Parlament

4.) Hotel du Parlament (Parlemento Binası)

Kalenin hemen dışarısında yer alan parlamento binası eşsiz bir görünüme sahiptir. Ziyaret açıktır. Hatta ücretsiz turlarda düzenlenmektedir.

Observatoire de la Capitale

5.) Observatoire de la Capitale (Capital Observatory)

Şehrin görkemine ve atmosferini izlemek ister misiniz ? Marie-Guyart binasının 31. katında yer alan ve 221 metre yükselikten 360 derece izleme fırsatı bulacağınız gözlem katında şehrin ihtişamını hissedebilirsiniz.