kanada bayrağı

Dünyanın en yaşanabilir ülkeleri arasında gösterilen Kanada hakkında merak edilen birçok soru bulunmaktadır. Bu sorular arasında en dikkat çekenlerden biriside; “Kanada’nın başkenti neresidir ?” sorusudur.

Kanada’nın Başkenti

Saat Farkı: 7 saat geri
Türkiye’den ulaşım: KLM, British, Lufthansa, vb ile Avrupa aktarmalı olarak ulaşılabilir. THY, Delta, vb ile Amerika aktarmalı olarak da ulaşılabilir.
Uçuş Süresi: 11,5 saat
Şehir içi ulaşım: Tren, Hafif Metro, Otobüs, Taksi
En iyi Sezonları: Haziran, Temmuz, Ağustos, Eylül
Nüfus: 812,129
İklim:
Nemli karasal iklim hakimdir. Kışlar çok soğuk ve karlı, Yazlar sıcak, nemli ve yağışlı geçer.
Ekonomi:
Görülmesi Gereken Yerler:
Rideau Canal (turistik bölge / kanal) – Parliament Hill (parlamento binası) – ByWard Market (pazar) – Rideau Hall (idare binası) – Rideau Centre (alışveriş merkezi) – Casino du Lac-Leamy – Alexandra köprüsü 
Müzeleri:
Canadian War Museum (savaş müzesi) – National Gallery of Canada (sanat müzesi) – Canada Science and Technology Museum (bilim ve teknoloji müzesi) – Canadian Museum of Nature (doğal tarih müzesi) – Bytown Museum 
 
Genel Bilgi:
Kanada’nın başkenti olan Ottawa, Ottawa Nehrinin kenarında kurulmuştur.ABD, Avustralya ya da Meksika’nın aksine, Kanada’da federal başkent bölgesi bulunmamaktadır. Ottawa eyalet içinde bir belediye bölgesidir.MİMARİÇevresinde şehir sakinlerinin ve ziyaretçilerin güneşli yaz günlerinde piknik yapmasına, oyunlar oynamasına olanak veren parlamento binası, buraya adeta Avrupa’dan getirilmiş gibi bir şato mimarisine sahiptir.TURİZM

Başkent Ottawa, Niagara Şelaleri Toronto ve Ottawa’dan oluşmaktadır.

Hem şehir içinde hemde günübirlik ziyaret edilebilecek yelerde pek çok tarihi ve doğal güzellik barındırmaktadır.

GECE HAYATI

Seyahat ve göç amaçlı gelenlerin yarattığı kültürel çeşitliliğin yanında buradaki büyükelçilik görevlilerinin ve ailelerin de varlığı şehrin çekiciliğine ve fantastik gece hayatına bir zenginlik katar.

Kulüpler, restoranlar ve alışveriş merkezleri, şehirde yaşayan, çalışan ve eğitim gören herkese eşsiz hizmet sunarken Çalışmayla geçen yoğun bir günün ardından insanlar buradaki gece eğlenceleriyle yorgunluk atarlar.

Kanada’yı Bir Bilene Sorun !

Eğitim, Vize ve Göçmenlik Hakkında Kanada Kültür Merkezinin Alanında Uzman Danışmanlarından  Bilgi Almak İçin Aşağıdaki Bilgi Formunu Doldurabilirsiniz!

Ontario Eyaleti;

Ontario eyaleti  Kanada’nın en büyük ve en kalabalık şehirlerindendir.Doğu Kanada da yer almaktadır. Kanada’nın başkenti olan Ottowa, Ontario da yer almaktadır. Ontario nüfusu 13,505,900 dur(2011 yılı verileri ) ve bu sayı Kanada’nın toplam nüfusunun yaklaşık %40’ını oluşturmaktadır.

Bunun yanında, Kanda’ya her sene göçmen olarak gelenlerin %50’si Ontraio eyaletini tercih etmektedir.Kanada’nın en büyük eyaleti olması büyük rol oynamaktadır. Eyaletin yüz ölçümü ise 1.076.395 km²’dir. Eyaletin %14.7’si sulardan oluşmaktadır. Ontario eyaletinde aktif olarak İngilizce konuşulmaktadır. Bazı bölgelerde Fransızcada görebilirsiniz. Saat dilimi UTC-5’dir.