Kanada’da sağlanan en eşsiz eğitim programlarından birisi Kanada’da yüksek lisans eğitimidir. Öncelikle sağlanan ekonomik eğitim ve çalışma izninden dolayı sıklıkla tercih edilmektedir.

Bunların yanı sıra eğitim sonrasında verilen tam zamanlı çalışma izni ve göçmenlik hakkı Kanada’da yüksek lisans eğitiminin çok daha cazip hale getirmektedir.

 Kanada’da eğitim sonrasında göçmenlik hakkında bilgi almak için videomuzu izleyebilirsiniz.

 Kanada’da yüksek lisans programlarını temelde tezli ve tezsiz yüksek lisans olarak dikkate alabiliriz.

Tezli Yüksek Lisans

İki senelik programlardır. Programlara katılım için belli koşullar vardır. Diploma puanınız , dil bilginiz bunlardan sadece iki tanesidir. Detaylı bilgi almak için , merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.

Fiyatları ortalama olarak : 28.000 Kanada Dolarıyla , 44.000 Kanada Doları arasındadır. Eğitim alırken , çalışma izniniz olacağı için geçiminizi kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Tezsiz Yüksek Lisans

Bir senelik programlardır. Sosyal bilimler bölümlerinin fiyatları daha düşükken, Mühendislik vbg. bölümlerin programları biraz daha yüksektir.Kanada tezsiz yüksek lisans ücretleri 14.000 Kanada Dolarıyla , 22.000 Kanada Doları arasındadır.

Kanada’da Yüksek Lisans Eğitimi Almak İçin Ne Yapmalıyım ?

Kanada’da yüksek lisans başvurusunu Kanada Kültür Merkezi güvencesiyle kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Ancak aranılan belli daha doğrusu temel şartlar vardır.

Belirtmekte fayda var ki; Diploma puanınız her ne olursa, olsun bir yüksek lisans programına katılma şansınız vardır.

  • Okulların, sizden istedikleri ilk şart yeterli İngilizce veya Fransızca dil bilgisidir.
  •  Kayıt tarihlerinde başvuru işlemleri gerçekleştirmelidir. Sizden istenilen evraklar tamamlanmalı, gerektiği tarihte okullara teslim edilmelidir. Merkezimiz üzerinden alacağınız danışmanlık hizmeti sayesinde bu işlemleri sizler adına gerçekleştiriyoruz.
  • Öğrencinin lisans mezunu yada son sınıf öğrencisi olması ve en düşük 3.00 ortalamasına sahip olması. Bununla ilgili olarak merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.

Detaylı bilgi sahibi olmak için ŞİMDİ İLETİŞİME GEÇin!

Hem Eğitim Alın, Hem de Çalışın !

Kanada, eğitim ve yaşam için ideal ülke mi?


Eğitim alırken çalışma fikri oldukça sıcak geliyor. Öyle değil mi? Kanada devleti ülkesinde yüksek lisans ve benzeri eğitim programlarına katılım sağlayan öğrencilere bu imkanı sunmaktadır.

Haftada 20 saate kadar sahip olacağınız çalışma hakkı ile oradaki geçiminizi kolaylıkla sağlayabilir, yeni bir hayat deneyimi elde edebilirsiniz.

Kanada yüksek lisans programına katıldınız ve bitirdiniz. Şimdi işin en can alıcı noktası olan Kanada çalışma iznini almaya geldi. Merkezimiz ile gerçekleştireceğiniz başvurularda kolaylıkla sahip olacağınız çalışma vizesi ile yeni bir yaşama “Merhaba!” diyebilirsiniz.

Tam zamanlı çalışma iznini aldıktan sonra önce göçmen olma hakkını ardından vatandaşlığı kazanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey çok basit.  0 212 252 90 35-36 numarası ile iletişime geçip, randevu alarak yeni yaşamınıza ilk adımı atabilirsiniz.

**Kanada Yüksek Lisans hakkında bilgilerin devamı başvuru formunun altında yer almaktadır.