Kanada’da Uluslararası İşletme Eğitimi programı, öğrencileri küresel iş ortamında çalıştırmaya ve rekabet etmeye hazırlamak için tasarlanmıştır. Teori ve uygulama bir arada öğrenciler, küresel ticaret, çapraz kültürel yönetim, uluslararası tedarik zinciri yönetimi, yabancı pazarlara girmek için yöntemler ve daha derinlemesine bir bilgi geliştirecek. İş dünyası gittikçe daha küreselleştikçe,  Uluslararası İşletme Eğitimi  programı çok yönlü ve gittikçe önem kazanmaktadır.

Uluslararası İşletme Öğrencilerinin Geleceği Uluslararası İşletme öğrencileri, hem kamu sektöründe hem de özel sektörde çok çeşitli kariyer fırsatları yakalayabilecektir. Mezunlar, küresel bir odak noktası olan, pazar araştırmasında, ithalat ve ihracatta, lojistikte, pistte, uluslararası kalkınmada, uluslararası finansta, uluslararası işe alımlarda, iletişimde ve daha pek çok alanda çalışan şirketlerde fırsatlara sahip olabilir.

Öğrenciler aynı zamanda uluslararası ticaret ve ekonomi derslerinde, hem uluslararası işletme kursları hem de ekonomik dersler dengesi kurarak kuramsal temelleri aldıkları bir çalışmayı takip edebilirler. Mezunlar, Dışişleri Bakanlığı: Ticaret ve Kalkınma (DFAIT), EDC, Birleşmiş Milletler Ticaret ve Kalkınma ve daha fazlası gibi ulusal ve uluslararası kuruluşlarda fırsatlar buldular.

Kanada’da Uluslararası İşletme Eğitimi birçok kariyer fırsatları sunuyor:

İthalat / İhracat Analisti – İthalat / ihracat gerçekleştirin Fonksiyonlar, mallar için etkili ulaşım yolları oluşturmak, ülkeler arasında malların hareketliliğini denetlemek ve teslim sürelerinin karşılanmasını sağlamak.

Uluslararası Yönetim Danışmanı – Pazar giriş stratejilerinin araştırılması ve geliştirilmesine ve uygulanmasına dahil oldu. Dünyanın her yerinden müşterinin önemli pazarlarında iş geliştirmeyi geliştirmek için yenilikçi stratejiler uygulamakla görevli.

Uluslararası Ekonomist – Eğilimleri analiz edin, ekonomileri inceleyin ve uluslararası düzeyde gelecek projeksiyonları yapın. Şirketler bunu farklı bir ülkede pazara girip girmeyeceklerine karar vermek için kullanırlar.

Uluslararası Pazar Araştırmacısı – Projeleri desteklemek, firmanın stratejisine uygun ikincil araştırmaları belirlemek ve firmaların çeşitli ülkelerde iş yapmanın benzerliklerini ve farklılıklarını anlamalarına yardımcı olmak için temel araştırmaları yürütmek.

Dünya Piyasaları Analisti – Uluslararası iş en iyi uygulamalarını daha iyi anlamak için tüm dünyadaki tüketiciler, rakipler ve farklı pazar yerleri hakkında bilgi toplayın. Potansiyel piyasalar, beklenen ürün talebi ve optimal fiyatlandırma gibi konuları kapsayan müşteriler veya yönetim için eksiksiz raporlar.

 Kooperatif Eğitim, sınıf öğrenimini ücretli çalışma şartları ile değiştiren geliştirilmiş bir akademik programdır. İşbirliği Eğitim programının bir öğrencisi olarak, gerçek yaşam deneyimi kazanmanızı sağlayan kariyerle ilgili çalışma dönemlerine katılma fırsatına sahipsiniz.

Kanada’da Kolej Eğitimi Almanın 4 Avantajı;

  • Eğitim süreniz boyunca haftalık 20 saatlik çalışma izni,
  • Eğitim programı sonrasında 1 veya 3 yıllık çalışma izni,
  • Eğitim süreniz boyunca eşinizin tam zamanlı çalışma iznine sahip olması,
  • Eğitim sonrasında Kanada Göçmenlik ve Vatandaşlık hakkı!

Aşağıdaki bilgi formunu doldurarak danışmanlarımızın sizinle iletişime geçmesini sağlayabilirsiniz.