Kanada’da şarap/bağcılık bölümünden kariyeriniz için ne beklemelisiniz?

Şarap endüstrisinin daha ince noktalarını öğrenmeye odaklanan programlar çok eğlenceli gibi görünse de, bu alanda kariyer yapmak için çok fazla bilgi, eğitim ve teknik gerekir. Şarap ve bağcılık programları öğrencileri şarapçılık ve bağcılık teknisyenliği, şarap üreticiliği, bağ idareciliği gibi iş olanaklarına hazırlamak için işletme ve pazarlama becerilerinin yanı sıra şarap ve şarapçılık bilgisi ile de donatmaktadır.

Bazı Şarap ve Bağcılık Bölümü Dersleri

  • Şarap İşletmeciliği Yönetimi: Öğrenciler, şarap endüstrisinde perakende satış ve pazarlamanın temellerini, ihracattan etkinlik yönetimine kadar öğrenirler. Şarap üretimi ve bağcılık derslerinin yanı sıra satış, pazarlama, halkla ilişkiler ve işletme dersleri üzerinde de durulmaktadır.
  • Şarapçılık ve Bağcılık Teknisyeni: Bu programlar şarap endüstrisinin pazarlama ve satış kısmını kapsamakta ancak daha çok bağ ve şarap mahzeni çalışmalarına odaklanmaktadır. Bununla birlikte,toprak, gübre, budama ve haşere yönetimi gibi dersler şarap kimyası ve asma biyolojisi üzerine dayalı bilim dersleri ile karıştırılmaktadır.

Programın Genel Şartları

Kanada Kolejler ’deki şarap ve bağcılık programları lise diploması veya denklik istemektedir. Bazı programlarda öğrencilerin en az 19 yaşında olmaları gerekmektedir. Aynı zamanda öğrencilerin, şarap işletmeciliği yönetimi ve şarap-içecek yiyecek yönetimi gibi programlara başvurabilmeleri için bir derece programını tamamlamaları gerekmektedir.

Kanada’da Şarap ve Bağcılık Alanındaki İşler

Şarap ve bağcılık programlarından mezun olan öğrenciler, içecek ve yiyecek şirketlerinde, tatil köylerinde ve daha birçok kuruluşta şarap uzmanı olarak çeşitli iş olanaklarından faydalanabilirler.

Bazı Programlar

Programın İsmi : Şarap İşletmeciliği Yönetimi
Programın Bulunduğu Okul : Niagara Koleji
Program Uzunluğu : 1 Akademik Yıl (8 aylık süreç)
Program Kodu : 0275
Verdiği Belge : Mezuniyet Sonrası Sertifika
Program Seviyesi : Mezuniyet Sonrası Diploma
Program Tipi : Stajsız Opsiyon
Dil : İngilizce
Giriş Dönemi : 1.Dönem

 

Programın İsmi : Şarapçılık ve Bağcılık Teknisyeni
Programın Bulunduğu Okul : Niagara Koleji
Program Uzunluğu : 5 Dönem (Ard arda)
Program Kodu : 0738
Verdiği Belge : Diploma
Program Seviyesi : Mezuniyet Sonrası Diploma
Program Tipi : Stajsız Opsiyon
Dil : İngilizce
Giriş Dönemi : 1.Dönem

 
*Yukarıda yer alan bilgiler farklılık gösterebilmektedir. Detaylı ve güncel bilgi edinmek için lütfen iletişime geçiniz.

**5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa esasen: Kanada Kültür Merkezine ait olan içeriğin izinsiz kopyalanması yasaktır. İzinsiz kopyalandığı takdirde Kanada Kültür Merkezi hukuki haklarını gizli tutmaktadır.

Kanada Kolejleri Hakkında Bilgi Almak İçin Aşağıdaki Bilgi Formunu Doldurun: Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Hemen Arasın!