Kanada’da Proje Yönetimi hakkında merak ettiğiniz soruları yanıtladık. Günümüzde giderek daha fazla şirket, işlerini başarıyla çalışmak ve süreçlerini iyileştirmek için proje tabanlı bir sisteme taşınıyor. Bu aynı şirketler kendi organizasyonlarında proje yöneticisi rolleri doldurmak için gerekli benzersiz beceri seti ile nitelikli, deneyimli profesyoneller arıyoruz. Ontario kolejlerinde proje yönetimi programları, öğrencilerin gelişmiş, öncü proje yönetimi eğitimi ile bu rollere adım atmalarına yardımcı olur.

Kanada kolejleri ya da Kanada sertifika programları ile çalışarak eğitim alabilirsiniz.

Proje yönetiminde kariyer başlatarak iş becerilerinizi geliştirmekle ilgileniyorsanız, bilmeniz gereken şey budur.

Proje yönetimi programları Proje Yönetimi Enstitüsü (PMI) sınavlarını Proje Yönetimi (CAPM) veya proje yönetimi profesyonel (PMP) sertifikalı bir ortak olmak için yazmak için öğrencileri hazırlar.

Proje yönetimi programlarında dersler kalite yönetimi, finans ve muhasebe, operasyon yönetimi, risk yönetimi, yazılım ve daha fazlası gibi konuları kapsamaktadır. Öğrenciler, planlama ve geliştirme aşamasından yürütme ve kapanma aşamasına kadar proje yönetiminin temellerini de öğreteceklerdir.

Çoğu proje yönetimi programında müfredatın büyük bir kısmı vaka çalışmasıdır; öğrenciler, gerçek dünya davalarını sınıfta yapılan simüle edilmiş projelere incelemekten toplanan becerileri uygular. Bir iş yerleştirme de öğrencilere endüstrideki profesyonellerden öğrenmek için fırsat veren müfredatın bir parçası olabilir.

Genel Proje Yönetimi Programı Gereksinimleri
Ontario Koleji proje yönetimi programları lisansüstü düzeyde sunulmaktadır, bu nedenle bir diploma veya bir derece gerekecektir. Gösterilen iş veya eğitim deneyimi kimlik yerine düşünülebilir ve her zaman bir varlık olarak görülür.

Kanada’da Proje Yönetimi İş Alanı Ve Genel Maaşlar

Hemen hemen her sektörde proje yöneticileri için bir ihtiyaç var, bu nedenle mezunlar programın sonunda iş için birçok fırsat olacak. Proje yöneticilerine dayanan popüler sektörlerden bazıları şunları içerir (ancak bunlarla sınırlı değildir)

-Otomotiv
-Bilişim
-Sağlık
-Hükümet
-Ortam

Çünkü proje yöneticisi pozisyonlarını doldurmak için gerekli bilgi ve eğitim ileri düzeyde, maaşlar genellikle çok yüksektir. Mezunlar için ortalama başlangıç maaş aralığı yılda $ 38,000 ve $ 56,000 arasındadır. Sertifikalı PMPs, pozisyon, organizasyon ve tecrübeye bağlı olarak 85.000 $ile 120.000 $ arasında düşen maaşlara sahip olabilir.

Ontario Kolejler Sunan Project Management Programs
Kolej, Program kullanılabilirliği, Program başlangıç tarihi ve daha fazlasına göre aramanızı iyileştirmek için sol sütun navigasyonunu kullanın veya Ontario kolejlerinde proje yönetimi programlarının tam listesi için aşağıdaki tabloya bakın.

Kanada’da Kolej Eğitimi Almanın 4 Avantajı;

  • Eğitim süreniz boyunca haftalık 20 saatlik çalışma izni,
  • Eğitim programı sonrasında 1 veya 3 yıllık çalışma izni,
  • Eğitim süreniz boyunca eşinizin tam zamanlı çalışma iznine sahip olması,
  • Eğitim sonrasında Kanada Göçmenlik ve Vatandaşlık hakkı!

Aşağıdaki bilgi formunu doldurarak danışmanlarımızın sizinle iletişime geçmesini sağlayabilirsiniz.