Ülkemiz üniversitelerinde puanların düşük olması, istenilen hedefe daha hızlı ulaşılabileceği düşüncesiyle ön lisans eğitimiyle başlayıp, lisansa tamamlamak istemektedir. Ancak işler bu kadar kolay değildir.

Durum böyle olunca Kanada’da lisans tamamlamak isteyen öğrenci sayısı her geçen gün artıyor. Kanada devletinin öğrencilere sunmuş olduğu birçok avantajı düşünürsek bu durum gayet normaldir.

Kanada’da Lisans Tamamlama Ve Şartlar

Öncelikle belirtmekte fayda var; Kanada üniversitelerinin kabul şartları üniversiteden üniversiteye göre değişiklik göstermektedir. Ancak en temel katılım şartı İngilizce veya Fransızca seviyeniz olmaktadır. Her iki dilden birisine hakim olduğunuz sürece kolaylıkla Kanada’da lisans tamamlayabilirsiniz.  Kanada’da lisans tamamlamanın en temel şartı yukarıda belirttiğimiz gibi dil bilginizdir.

Ön lisansta eğitiminde almış olduğunuz dersleri, eğitim hayatına devam ettiğiniz dersler yerine sayılabilmektedir. Kanada’da lisans eğitimi aldığınız esnada yarı zamanlı, eğitim sonrasında tam zamanlı çalışma hakkına sahip olabileceğinizi biliyor muydunuz ?

Lisans Tamamlamak İçin Gerekli Evraklar

*Ön Lisans Diploması
* Aldığı derslerin ve notlarının tek tek görüldüğü transkript
* İngilizce yeterlilik seviyesini gösteren belge ((TOEFL veya IETLS)
* 2 adet referans mektubu
* Niyet mektubu
* CV