Kanada’da gemoloji eğitimi için ne beklemelisiniz?

Kuyumculuk endüstrisi, değerleri taşları inceleyen, sınıflandıran ve onlar üzerine çalışan insanlar için fırsatlarla doludur. Kolejlerdeki gemoloji programları, öğrencilerin bu ilginç ve uzmanlaşmış endüstride çeşitli rollerde çalışmaları için onlara ihtiyaç duyacakları bilimsel bilgiyi sağlamaktadır.

Kanada’da Gemoloji Eğitimi

Bu bölümdeki öğrenciler teori ve laboratuvar dersleri alırlar. Laboratuvar derslerinde öğrenciler spektroskopları, mikroskopları ve diğer inceleme cihazlarını kullanarak değerli taşları nasıl tanımlamayabileceklerini öğreneceklerdir.

Teori dersleri, taşlar ile ilgili temel kimya ve fizik derslerini içermektedir. Aynı zamanda kolejlerdeki bu program kuyumculuk değerlendirme, değerli taş sınıflandırma, piyasa değerleri, değerli taş kalitesi, elmas tanımlama, mücevher imalatı, metal işleme, tasarım gibi dersleri de içermektedir.

Programın Genel Şartları

Kanada kolejleri, Gemoloji bölümü ile ilgili programlar bir lise diploması veya 12.sınıf İngilizce notu içeren denklik istemektedir.

Gemoloji Alanındaki Bazı İşler

  • Toptan Satış ve İthalat
  • Satış ve Perakende
  • Değerleme

Bazı Programlar

Programın İsmi : Gemoloji
Programın Bulunduğu Okul : George Brown College
Program Uzunluğu : 2 Dönem
Program Kodu : F105
Verdiği Belge : Sertifika
Program Seviyesi : Mezuniyet Sonrası Diploma
Program Tipi : Stajsız Opsiyon
Dil : İngilizce
Giriş Dönemi : 1.Dönem

 
*Yukarıda yer alan bilgiler farklılık gösterebilmektedir. Detaylı ve güncel bilgi edinmek için lütfen iletişime geçiniz.

**5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanununa esasen: Kanada Kültür Merkezine ait olan içeriğin izinsiz kopyalanması yasaktır. İzinsiz kopyalandığı takdirde Kanada Kültür Merkezi hukuki haklarını gizli tutmaktadır.

Kanada Kolejleri Hakkında Bilgi Almak İçin Aşağıdaki Bilgi Formunu Doldurun: Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizi Hemen Arasın!