Eğitim alırken çalışma izni sunması, eğitim sonrasında hem çalışma hemde göçmenlik hakkı sunmasından dolayı Kanada yüksek lisans programları sıklıkla ziyaret edilmektedir.

Aynı zamanda her bütçeye uygun, ekonomik eğitim programlar sunuyor olması sağlanan başka bir avantajıdır. Eğitim aldığınız sürece sağlanan çalışma izniyle birlikte orada geçiminizi sağlama imkanı elde edebilirsiniz.

Durum böyle olunca en merak edilen sorulardan biriside; “Kanada yüksek lisans şartları nedir ?” sorusu kişilerin akıllarına sıklıkla gelmektedir.

** Aşağıdaki yer alan Kanada yüksek lisans şartları tezli programlar için geçerlidir. Tezsiz yüksek lisans programlarında şart aranmamaktadır. Detaylı bilgi almak için merkezimizle iletişime geçiniz.

Kanada üniversitelerinde eğitim almanın avantajı nedir ?

Kanada Yüksek Lisans Şartları

  • Okulların , sizden istedikleri ilk şart yeterli İngilizce ve Fransızca dil bilgisidir.
  •  Kayıt tarihlerinde başvuru işlemleri gerçekleştirmelidir. Sizden istenilen evraklar tamamlanmalı , gerektiği tarihte okullara teslim edilmelidir. Merkezimiz üzerinden alacağınız danışmanlık hizmeti sayesinde bu işlemleri sizler adına gerçekleştiriyoruz.
  • Öğrencinin lisans mezunu yada son sınıf öğrencisi olması ve en düşük 3.00 ortalamasına sahip olması. Bununla ilgili olarak merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.

Sizlerde , Kanada yüksek lisans şartları hakkında bilgilere sahip olmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Detaylı bilgi almak için merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.

Kanada öğrenci vizesi hakkında merak ettikleriniz;