Kanada vizesi başvurusu süresince en önemli prosedürlerden biriside doğru kategoride başvuru gerçekleştirmektir. Kanada Konsolosluğu bazı durumlar dışında kişilerle yüz yüze görüşme gerçekleştirmez. Bunun yerine Kanada vizesi başvuru formu ve gerekli evrakların eksiksiz olarak hazırlanmasıyla başlamaktadır.

Tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Kanada vizesi alması gerekmektedir. Seyahat amacının başvuru formunda doğru aktarılması sürecin en kritik adımıdır. Kanada vizesi başvurusunda birçok bürokratik süreç kişileri beklemektedir. 2018 yılından itibaren biyometrik sisteme geçiş yapılmıştır.

Kanada Kültür Merkezi, Kanada vizesi alanında uzman bir kurumdur. Kanada başvurusunu güvenle gerçekleştirmek için aşağıdaki bilgi formunu doldurabilirsiniz.

Kanada vize türlerini temelde 3 ayrı kategoriye sokmak mümkündür. Kanada turist vizesi, Kanada öğrenci vizesi ve Kanada çalışma vizesi bu üç temel kategoriyi oluşturmaktadır.

Kanada vizesi almanın yollarını İsmail İNCE anlatıyor.

Kanada Vize Türleri Nelerdir ?

Madde, madde kullanım amaçlarını listeliyor olacağız.

Kanada Turist Vizesi;

  • Kısa süreli ve geçici ziyaretlerde kullanılmaktadır.
  • Tüm pasaport türleri için Kanada’ya girişlerde vize sahibi olunması zorunludur.
  • Vize süresi, Kanada konsolosluğunun belirlediği kadardır.
  • Kanada turist vizesini, Kanada’da uzatmak mümkün değildir.

Kanada Öğrenci Vizesi;

  • 6 ay veya 6 aydan daha uzun süreli eğitim programlarında ihtiyaç duyulmaktadır.
  • Kanada öğrenci vizesi başvurusu gerçekleştirmek için Kanada’daki X bir eğitim kurumundan kabul almanız gerekmektedir.
  • Eğitim süresi boyunca uzatılabilmektedir.

Kanada Çalışma Vizesi

  • Kanada’da çalışmak için sahip olma zorunluluğu bulunan vize türüdür.
  • Başvuru gerçekleştirebilmek için herhangi bir kurumdan davet mektubunuzun bulunması gerekmektedir.
  • Çalışma süreniz boyunca uzatabilirsiniz. Ancak uzatılması Kanada devletinin vereceği karara bağlıdır.

Kanada Dil Okulları

Kanada Vize İstiyor Mu ?

Tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Kanada seyahatleri için vize alması gerekmektedir. Kanada vizesi başvurularında birçok farklı prosedür vardır.  Kısa süreli ve turizm seyahatleri için gerekli olan Kanada turist vizesi sıklıkla tercih edilmektedir.

Kanada vizesi prosedürleri hakkında bilgi almak için iletişime geçerek veya aşağıdaki bilgi formunu doldurarak daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kanada Vize Başvurularını Neden Kanada Kanada Kültür Merkezinden Destek Almalıyım ?

Gerçekleştirilen başvurularda atılan her adım vize sürecini etkilemektedir. Katıldığımız konferans ve deneyimlerimiz gösteriyor ki; Vize taleplerinin olumsuz değerlendirilmesindeki en önemli etken hatalı gerçekleştirilen Kanada vizesi başvuruları olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bunların yanı sıra Kanada konsolosluğu kişi ile görüşme yapmamaktadır. Bu yüzden kişinin kendini doğru ifade edebilmesi vize süreçlerindeki belirleyici faktörler arasında yer almaktadır.

Kanada Kültür Merkezi, 2008 yılında kurulduğu günden itibaren birçok farklı Kanada vize kategorisinde kişilere, kurum ve kuruluşlara profesyonel destek sağlamaktadır. Detaylı bilgi almak için ofisimizle iletişime geçebilir, bilgi formunu doldurarak danışmanlarımızın irtibat kurmasını sağlayabilirsiniz.

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Vizesi Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin!