Refah seviyesi, yaşam kalitesi ve eğitimdeki öncü ülke olarak dikkatleri üzerine çeken Kanada, son yıllarda Türk öğrencilerin uğradığı adresler arasında yer almayı başarıyor.

Kanada üniversiteleri sıralaması (Başarı Sıralaması) herk2es tarafından oldukça merak edilmektedir. Aşağıda Kanada’nın en iyi 10 üniversitesi yer almaktadır.

Kanada Üniversiteleri Sıralaması

10. Laval Üniversitesi

Laval University , 1663 yılında Quebec’de kurulmuştur. Okul köklü tarihiyle dikkat çekmektedir.Pierre Moreau Régis Labeaume René Lévesque gibi isimler Laval üniversitesinden mezun olmuşlardır.

9. Dolhouse ÜniversitesiDolhouse Üniversitesi

Halifax şehrinde yer alan Dolhouse üniversitesi; Joe Clark, Darrell Dexter gibi bir çok önemli insan burada eğitim almıştır.

8. Calgary Üniversitesi

İsmini bulunduğu şehirden alan Calgary üniversitesi birçok tanınan isme ev sahipliği yapmıştır. James Gosling, Stephen Harper gibi isimler dikkat çekmektedir.

7. University of Waterloo

University of Waterloo , 1957 yılında kurulmuştur. University of Waterloo özel değil , devlete ait üniversitelerden birisidir. Oldukça büyük başarılara imza atan üniversite, en iyi 10 Kanada üniversiteleri arasında gösterilmektedir.

6. Alberta ÜniversitesiAlberta Üniversitesi İngilizce: University of Alberta, bir kamu araştırma üniversitesi olup; Edmonton, Alberta, Kanada’da bulunmaktadır. Üniversite 1908 yılında kurulmuştur.

5. McMaster Üniversitesi

Hamilton’da yer alan McMaster üniversitesi, Kanada’nın en iyi üniversiteleri arasında gösterilmektedir.

4. Montreal Üniversitesi

1969 yılında , Quebec eyaletinde kurulmuştur. Kanada Montreal üniversitesi , özel bir okul değil , devlete ait okullardan birisidir. Christy Chung, Pierre Karl Péladeau , Martin Lemay bu okulda öğrenim gören ünlülerden yalnızca bir kaçıdır.

3. Ottawa Üniversitesi

Kanada’nın en iyi üniversiteleri arasında gösterilen Ottawa üniversitesi, Türk öğrencilere büyük burslar sunmuşlardır.

2. McGill Üniversitesi1821 yılında kurulan McGill Üniversitesi, Kanada’nın Montreal şehrinde bulunan ve Kanada’nın en eski üniversitesi olan bir devlet üniversitesidir.  Kanada başbakanı Justin Trudeau, ünlü müzisyen Leonard Cohen ve sayısız birçok isim McGill üniversitesinden mezundur.

1. Toronto Üniversitesi

Toronto Üniversitesi Toronto, Kanada’da bulunan kamu araştırma üniversitesidir. AAU,’e üye iki Kanada üniversitesinden birisidir. 2015 yılında, U.S. News & World Report tarafından dünyanın en iyi 16. üniversitesi olarak seçilmiştir. Okul, sayısız kişiye öğrenim imkanı sunmuştur.

 

 Sizlerde dünyanın en prestijli üniversitelerinden mezun olmak, parlak bir geleceğe ilk adımı atmak için Türkiye’nin Kanada’ya özgü ilk ve tek organizasyonu olan Kanada Kültür Merkezi ile Kanada üniversiteleri başvurunuzu kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. 

Kanada üniversite ücretleri; Eğitim almak istediğiniz bölüm, üniversite ve eyalet belirleyici faktörler arasında yer almaktadır. Kanada üniversite fiyatları için; Kanada Üniversite Fiyatları

Bunların hepsini tamamladıktan sonra Kanada öğrenci vizesine ihtiyaç duyacaksınız. Bilgi için; Kanada Öğrenci Vizesi