Kanada’nın en çok bilinen şehri hiç şüphesiz Toronto‘dur. Hatta Kanada’da en çok Türk , Toronto’da yaşamaktadır.

Toronto Haritası

Ülkenin ticaret başkenti demek yanlış olmaz. Yalnızca ticari değil , turistlerinde büyük kısmı Toronto’yu ziyaret etmektedir.

Kanada vizesi , Kanada’da eğitim  hakkında bilgi almak istiyorsanız , yan taraftaki bilgi formunu doldurabilir , merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.

Toronto Hakkında Genel Bilgiler

İl: Ontario
Nüfus:  Şehir -> 2,7 milyon / Metropolitan alan -> 5,9 milyon (2016)
İklim:  Nemli karasal iklim
Demonym:  Torontonian
Saat dilimi:  Doğu Standart Saati EST (GMT -5 saat)
Alan telefon kodu :  başlangıç 416, 647 veya 437
Posta kodu ile:  M ile başlar

Toronto’nun Konumu

Kanada Toronto, doğuda Quebec eyaleti ve güneydoğu ve güneybatıda New York ve Michigan Amerikan eyaletleri ile Ontario’nun eyalet başkentidir.

Toronto’da ulaşım

Toronto Transit Komisyonu (TTC), feribotlar da dahil olmak üzere Toronto kentinin iç kesimlerini gerçekleştiren nakliye şirketinin adıdır. GO Transit, diğer taraftan, banliyölerde ulaşım ilgilenir. Toronto metro sistemi yüksek frekans ile etkilidir: Hemen hemen her 2 dakika yoğun saatlerde ve zaman geri kalanı 5dk, yaklaşık  06:00 – 01:30 arasıdır.
Toronto’nun toplu taşımacılığı biraz pahalıdır (aylık geçiş için yaklaşık 140 dolar). TTC ücretlerini burada bulabilirsiniz  .

Gitmeniz gereken yere gitmek için Toronto’da da bisiklet sürebilirsiniz. Çoğu durumda, bisiklete binme, sokak arabasından çok daha hızlı olacak. Bisiklet, Toronto’da yaşayanlar için oldukça popülerdir ve doğru kış ekipmanını alırsanız yıl boyunca bisiklet sürmek mümkündür.

Toronto’da her zaman araba kullanabilirsiniz, ancak pahalı park ücretleri, yüksek araba sigortası ücretleri ve (değilse) Kanada’daki en uzun ortalama işe gidip gelme sürelerinden biri ile birlikte gelir.