kanada dil okulları

Kanada eğitim programları arasında en sık tercih edilenlerden biriside şüphesiz sertifika ve diploma programlarıdır.  Sunulan yüksek kaliteli eğitim, eğitim süresince ve çalışma izni programların tercih edilmesindeki en önemli sebepler arasında yer almaktadır.

Kanada’da eğitim almak isteyen öğrencilerin önünde birçok farklı eğitim programı mevcuttur. Kanada’da “kariyer kolejleri” olarak adlandırılan Kanada Sertifika Ve Diploma Programları oldukça yaygındır. İş dünyasına profesyoneller yetiştirmeyi hedefleyen programlarda IT başta olmak üzere işletme, sağlık veya bunun gibi birçok alanda eğitim alma şansına sahipsinizdir.

Kanada’da birçok farklı kolej bulunmaktadır. Kanada Kolejleri hakkında detaylı bilgi almak ve eğitim maliyetlerini öğrenmek için Kanada Kültür Merkezi ile güvenle iletişime geçebilirsiniz.

Bunların yanı sıra Kanada sertifika ve diploma programlarında eğitim aldığınız süre boyunca haftalık 20 saatlik yarım zamanlı, eğitim sonrasında tam zamanlı ve sürecin sonunda vatandaşlık başvurusu yapma hakkınızın olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Kanada Sertifika Programları Nelerdir ?

Kanada’da sertifika programlarına katılım sağladığımızda karşımıza birçok farklı seçenek çıkmaktadır. Bilişim Teknolojileri, İşletme veya Mutfak Sanatları gibi birçok farklı alan öğrenciler tarafından tercih edilmektedir. Bunlar sadece bir kısmı olmakla birlikte öğrenciler birçok farklı alanda Kanada sertifika ve diploma programlarına katılım sağlama şansına sahiptirler.

Öğrencilerin istekleri ve kariyer hedefleri doğrultusunda tercih yapmak, öğrencilerimizin hedeflerine yönelik programlar tespit etmek buradaki en önemli durumdur.

Kanada Sertifika Programları Yaş Sınırı Kaçtır ? 

Kanada sertifika programları için aranılan en önemli şart lise veya dengi bir okuldan mezun olmanızdır. Katılım için başlangıç veya bitiş yaşı yoktur.

Kanada’da Eğitim Sonrası Göçmenlik Hakkında Bilgileri Kanada Kültür Merkezi Genel Müdürü İsmail İNCE Aktarıyor.

Kanada Sertifika Ve Diploma Programlarına Katılım Şartları Nelerdir ?

*Aşağıda yer alan bilgiler aranılan temel şartlardır. Seçim yapılacak okul ve bölüme bağlı olarak değişiklik göstermektedir. 

  • Lise veya lise dengi bir okuldan mezun olmanız,
  • Aranılan dil bilgisini karşılayabiliyor olmanız, (IELTS: 6-6,5 arasında) (TOEFL: 80 arasında)
  • Bölüm tarafından istenilen ders başarısı,

Yukarıda yer alan bilgiler en temel kabul şartlarıdır. Seçim yapacağınız bölüm ve birçok faktör daha Kanada sertifika ve diploma programlarına katılım şartlarını etkilemektedir.

Kanada Sertifika Programlarına Kimler Katılabilir: 

Mutlu bir kariyer ve başarılı bir gelecek hedefleyen tüm öğrenciler Kanada sertifika ve diploma programlarına katılım sağlayabilirler.

  • Bir alanda kendini geliştirmek isteyen lise mezunları,
  • Kısa dönemli programlara katılmak isteyen üniversite öğrencileri,
  • İş yaşamına başlamadan önce üniversite mezunları,
  • Yüksek lisans mezunları,
  • Profesyoneller ve yöneticiler.

Kanada Sertifika Programları Fiyatları

Kanada sertifika programları fiyatlarını etkileyen birçok farklı sebep vardır. Hangi bölümü tercih edeceğiniz, hangi okulda eğitim almak istediğiniz gibi birçok soru işareti bu sorunun yanıtını değiştirmektedir.

Kanada sertifika programları fiyatları sabit değildir. Bu yüzden ortalama 12.000 CAD ile 19.000 CAD arasında sıklıkla tercih edilen birçok eğitim programı yer almaktadır. Bazı bölümler çok daha ekonomik eğitim programları sunarken, bazı bölümlerde okul ücretlerinin arttığını görebiliriz.

Kanada Sertifika Programları Hakkında Merak Ettikleriniz İçin Aşağıdaki Bilgi Formunu Doldurun: Alanında Uzman Danışmanlarımız Hemen Sizinle İletişime Geçsin!