İyi bir eğitim kişinin yaşamının tamamen değiştirebilir. Dünya’nın en kaliteli eğitim sistemlerinden birisine sahip olan Kanada, öğrencilere birçok fırsat sunuyor.

Eğitim alırken çalışma iznine sahip olmak, eğitim sonrasında tam zamanlı çalışma iznine sahip olmak ve göçmenlik hakkı kazanmak Kanada master yapmak için gayette yeterli nedenler arasında yer alıyor.

 Kanada’da ÇALIŞARAK Eğitim ALIN – Kanada Vatandaşı OLUN !

Kanada Master Yapmak İçin Şartlar

Öncelikle tezli veya tezsiz olarak master yapma şansınız bulunmaktadır. Dilerseniz ilk olarak tezli master yapılırken aranılan şartlardan bahsedelim;

  • Aranılan en önemli kriter; TOEFL, IELTS sınavlarında okulların ve katılacağınız bölümün aradığı yeterliliğe sahip olmak.
  • Master dönemleri genellikle Eylül  ile Mayıs  arasında başlamaktadır.  Başvuruları en geç Ocak ayı ile Nisan ayı arasında gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Ancak bu zaman dilimleri bazı okullara göre değişiklik göstermektedir. Bu yüzden muhakkak merkezimizle iletişime geçmenizi tavsiye ederiz.
  • Öğrencinin lisans mezunu yada son sınıf öğrencisi olması ve en düşük 3.00 ortalamasına sahip olması
  • Eğitmenleriniz tarafında verilecek olan Referans mektupları

Tezsiz master programlarında aranılan şartlar bu kadar katı değildir. Diploma puanınıza bakılmaksızın kabul alabilirsiniz.

Kanada Master Yaparak Vatandaş OL !

Kanada’da Eğitim Aldıktan sonra Kanada Vatandaşı Olmak artık daha kolay. Kanada Göçmenlik bakanlığı her sene mezuniyet sonrası Kanada’ya uyum sağlanması çerçevesinde mezuniyet sonrası göçmen alımı programını başlatmıştır.
Kanada ‘da Kolej, Üniversite ,Master yada Doktora Eğitimini tamamlayan öğrencilerin Kanada’da eğitimleri sonrasında  öncelikle Kanada’da oturum hakkına sahip olarak kanada Vatandaşı olabilmektedir. Bu programın adının   Canadian Experience Class denilmekte  ve Kanada Devleti bu program ile Kanada’ya eğitim amaçlı gelecek öğrencilerin hem istihdam yaratacağını  hemde ülkenin ihtiyacı olan göçmenlik programına katkı sağlayacağından göçmenlik başvurularını kabul etmektedir.