Mutlu ve parlak geleceğe sahip olmak her velinin öğrencileri için en önemli hayalidir. Öğrencilere mutlu ve huzurlu geleceğin kapısın aralayan veliler bunu Kanada Liseleri Kayıt Günlerinde bulabilir.

Kanada Liselerine Bizimle Başvurarak Sınavsız Üniversite Giriş Hakkına Sahip Olun!

 Yıllık 8500 Kanada Dolarından başlayan fiyatlarla Kanada Liseleri Kayıt Günlerine katılın ve öğrencinizin başarılı yaşamının ilk adımını atın!

Dilerseniz biz sizleri arayalım

d

Kanada Liseleri Kayıt Günlerine Nasıl Katılabilirim ?

Aşağıdaki bilgi formu veya telefon numaralarımız üzeriden randevunuzu oluşturabilir, 8500 Kanada Dolarından başlayan fiyatlarla Kanada liseleri kayıt günleri ve Kanada Kültür Merkezine özel indirimlerden yararlanabilirsiniz.

 Kanada liseleri devlet ve özel okullar olarak ikiye ayrılmaktadır. Kanada vatandaşlarının %91’i devlet liselerini tercih etmektedir. Kanada liseleri,Kanada vatandaşlarına ücretsiz yabancılara ücretlidir. Ücretler bölge,eyalet ve okullara göre değişiklik göstermektedir. Ortalama bir rakam söylemek mümkün değildir, her bütçeye uygun eğitim mevcuttur. Kanada da bazı bölgelerde Fransızca dersi verilmektedir. Bu öğrencinin kalacağı eyaletin kurallarına göre değişiklik gösterir. Kanada liselerinin tamamında bilim ve fen sınıfları mevcuttur.

Kanada Liseleri

Öğrenciler konaklama için yatılı okulları tercih etmektedir. Yatılı okullar veliler tarafından daha güvenli bulunmaktadır. Sizlerde Kanada Kültür Merkezi güvencesiyle Kanada liseleri hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz bizlerle iletişime geçebilirsinz. Kanada liseleri – Kanada Kültür Merkezinden öğrenilir.

Kanada Liseleri Ücretleri

Fiyatları daha detaylı görmek için ; Lütfen Resmin Üzerine Tıklayın.
Fiyatları daha detaylı görmek için ; Lütfen Resmin Üzerine Tıklayın.
 • Havalimanı karşılaması yılda bir defa verilmektedir. Aynı zamanda üniforma , aktivitelere katılım ücretleri yılda bir defaya mahsustur.
 • Ücretler hakkında en net bilgi ; Kanada Kültür Merkezi tarafından verilmektedir. Bu yüzden Kanada Kültür Merkeziyle iletişime geçmelisiniz.

 Kanada liseleri hakkında tanıtım videomuzu izleyebilirsiniz.

Kanada’da Lise Eğitimi Veren Okullar

Pembina Trails School Division:

 • Halka açık
 • Aile Yanında konaklama Programı
 • Anaokulundan lise sona (12. sınıf)kadar olan öğrencilerin için 1995 yılından beri Manitoba bölgesinde en uzun süredir hizmet veren en büyük uluslararası programdır.
 • 33 okulda toplam 13.000 öğrencisi vardır.
 • 4 tanesi Lisedir
 • 150 – 200 uluslararası öğrencisi vardır.
 • Uluslararası öğrenci sayısı Kanadalı öğrenci nüfusunun %2’sinin altındadır.

Detaylar için: 0212 252 90 35

Pembina Trails School Division eğitimin avantajları arasında şunlar bulunur:

 • Okula kabul edilmek için girişte test yapılmamaktadır ve İngilizce seviyesi aranmamaktadır. Düşük İngilizce seviyesindeki öğrencilere İkinci Lisan olarak İngilizce (ESL) desteği verilir. Bu destek için ayrıca ücret alınmaz. Bunun tutarı harç ücretine dahildir.
 • Manitoba Üniversitesi, okul bölgesinin içinde bulunmaktadır. Bu da son derece akademik bir ortam yaratmaktadır. Liselerimizden birine kabul edilen uluslararası öğrencilere, otomatik olarak Manitoba Üniversitesine şartlı kabul yazısı verilir.
 • Öğrenci nüfusumuzun %2’sinden daha azı uluslararası öğrencilerden oluşmaktadır. Bu da uluslararası öğrencilerin Kanadalı öğrencilerin arasına katılarak İngilizce öğrenebilecekleri bir ortamda eğitim aldıkları anlamına gelmektedir.

Winnipeg şehrinin sağladığı avantajlar arasında şunlar bulunur:

 • Winnipeg, büyük şehirlerin sunduğu avantajların yanında daha yüksek bir güvenlik unsurunu ve küçük şehirlere özgü daha düşük bir yaşam maliyetini birlikte sunar.
 • Gerçek kış deneyimi sunan şehrimizde dört mevsimi de dolu dolu yaşarsınız.
 • Ana iletişim dili İngilizcedir. Şehirde başka dillerin konuşulduğunu nadiren duyarsınız.

Pembina Trails lisesi hakkında bilgi almak için 0212 252 90 35

LANGLEY SCHOOL DİSTRİCT   – ULUSLARARASI ÖĞRENCİ PROGRAMI

 • Lise
 • Ortaokul
 • İlkokul
 • Yaz Okulları

Langley  Bölgesi

Kanada’nın batı kıyısında, Vancouver’ın 45 km doğusunda yer alan Langley, öğrencilerin akademik hedeflerine ulaşırken, İngilizcelerini de geliştirebilecekleri ideal bir ortama sahiptir. Langley, dünya standartlarına göre, küçük şehir atmosferi ve güçlü toplum ruhu ile güvenilir ve dost canlısı bir şehirdir. Şehirde, büyük bir alışveriş merkezi, tiyatro (sinema) kompleksi, birçok eğlence ve sosyal tesis mevcuttur. Yabancı öğrenciler bir yandan Kanada’nın kültürüyle tanışırken diğer yandan da nüfusu 130.000’i bulan ve anadili İngilizce olan halk sayesinde yabancı dilini geliştirme fırsatına sahiptir.

Langley Eğitim Bölgesi

Langley Eğitim Bölgesi, British Columbia Bakanlığı tarafından yönetilmektedir. 40’dan fazla eğitim kurumuyla yaklaşık 18.000 Kanadalı öğrenciye kapsamlı eğitim imkânı sağlanmaktadır. Hükümet onaylı müfredat, sertifikalı öğretmenler tarafından öğrenciye sunulur. Modern, tam donanımlı sınıflar ve tesisler ilgi çekici bir eğitim ortamı sağlamaktadır. Lise öğrencileri, aralarında fen, beşeri bilimler, teknoloji, matematik, yabancı diller. İşletme ve güzel sanatlar gibi birçok alanda üniversiteye hazırlanabilirler. Langley mezunları dünyanın dört bir yanındaki üniversitelerde eğitim görmektedirler.

Uluslararası Öğrenci Programı – Geleceğe Uzanan Yol

Uluslararası Öğrenci Programı’mız 1989’dan beri dünyanın dört bir yanından gelen farklı dil ve kültürlere sahip öğrencileri dostluk ve takdirle birleştirmek amacıyla konuk etmektedir. Sunulan kaliteli eğitim, güçlü destek ve eşsiz fırsatlarla öğrencilerimizi ortaöğretim sonrası karşılarına çıkabilecek zorluklara karşı hazırlıyoruz.

İngilizce Dil Desteği

Yabancı öğrencileri kabul eden her okulda İngilizce eğitim desteği mevcuttur. Başlangıçta öğrencilerin seviyesi değerlendirilir; İngilizce bilgileri ve hedeflerine bağlı olarak uygun seviyelerde İngilizce ve akademik eğitim sağlanır. Uzman öğretmenler etkili öğretim yöntemleri kullanarak öğrencilerin başarılı olmaları için gereken bilgi ve becerileri kazanmalarını sağlamaktadır. Yabancı öğrenciler, programın en başından itibaren İngilizceye daha kolay aşina olmaları için Kanadalı öğrencilerle birlikte aynı sınıflarda eğitim görürler.

Orta Öğretim Programı

Langley District Ortaöğretim kurumları (8. – 12. Sınıf) birçok ders seçeneğiyle birlikte mükemmel bir eğitim ortamı sağlamaktadır. Öğrenciler eğitimlerine eğitim yılının başlangıcı olan eylül ayında ya da ikinci dönemin başı olan Şubat ayında başlayabilirler. Eğitim Bakanlığı’nın mezuniyet koşullarını sağlayan öğrenciler uluslararası geçerliliği olan British Columbia Dogwood mezuniyet diplomasını almaya hak kazanırlar. Deneyimli eğitim danışmanlarımız yardımıyla öğrenciler akademik kariyerlerini ileriye taşımalarında yardımcı olacak dersleri alabilirler.

Orta Okul Programı

Ortaokullar, gelişmiş müfredatıyla öğrencilerin ilkokuldan liseye sağlıklı bir geçiş yapmalarını sağlayan dinamik ve heyecan verici kurumlardır. Ortaokul programımız, yaşı 11 ila 13 (6. – 8. Sınıf) arasında değişen ergenlik dönemindeki öğrencilere psikolojik, sosyal, fiziksel ve eğitim ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. Bölgede eğitim gören 13 yaş altında olan çocuklar eğitimleri süresince aile yanında kalmaları gerekmektedir.

İlkokul Programı

Langley Eğitim Bölgesi, ilkokullarda (Anaokulu – 7. Sınıf) sınırlı sayıdaki yabancı öğrencilere eğitim imkânı sunmaktadır. Öğrenciler yaşlarına göre sınıflara yerleştirilir ve İngilizce dil eğitiminin yanı sıra müfredat dışında birçok aktiviteye de katılırlar. Bölgede eğitim gören 13 yaşının altında olan çocuklar eğitimleri süresince aile yanında kalmaları gerekmektedir.

Yaz Dönemi İngilizce ve Kültür Programları

Langley Eğitim Bölgesi’nde her yıl Temmuz ve Ağustos ayları arasında İngilizce yaz kampları düzenlenir. Program sadece yabancı ülkelerden gelen katılımcılara açıktır. Yoğun İngilizce dersleri ve heyecan verici aktivitelerin yanı sıra, Kanadalı ailelerin yanında konaklayan öğrencilerimiz tam anlamıyla Kanada kültürünü ve yaşam tarzını tecrübe eder. Öğrenciler birçok farklı program içerisinden istediklerini seçip, istedikleri tarihte eğitime başlayabilirler.

Özel Programlar

İleri Seviye Yerleştirme

12. sınıfta okuyan yabancı öğrenciler aynı zamanda üniversite eğitimine başlama fırsatına sahiptirler. Tüm ortaöğretim kurumlarında Kanada’da, Birleşik Devletler’ de ve dünya çapında birçok üniversitede de geçerliliği bulunan dersler birinci yıl kredisi olarak kabul almaktadır.

Uluslararası Lisans Programı

R.E. Mountain Lisesi özel olarak seçilmiş bir Uluslararası Bakalorya Okulu’dur. Okul, junior sınıflar için kapsamlı Üniversite Bakalorya Diploması ve Sertifika Programları sunmaktadır. Bu zorlu akademik programdan mezun olan öğrenciler dünya çapında birçok üniversiteye kabul edilmiş duruma gelirler.

Özel Güzel Sanatlar Programı

Görsel sanatlar, dans, müzik, tiyatro, fotoğrafçılık veya yazarlık gibi alanlara ilgisi olan yabancı öğrenciler Güzel Sanatlar Fakültesi mezunları, tüm dünyada prestijli güzel sanatlar akademilerine girmeye hak kazanmaktadır.

Temel Program

Ortaöğretimler niçin geçerli olan Temel Program, temel eğitim esaslarını içermektedir. Saygı ve sorumluluk duygusunun gelişmesi, güçlü iş etiği, aritmetik, okuma – yazma, gramer, fonetik, el yazısı ve yazım gibi temel becerilerin geliştirilmesine önem verilmektedir.

Oryantasyon Programı ve Saha Gezileri

Langley Eğitim Bölgesi’ne yeni gelen yabancı öğrencilere, Kanada’daki eğitim hayatlarına hazır hale gelmeleri için oryantasyon programı uygulanır. Ayrıca yabancı öğrenciler çevredeki şehirlere düzenlenen gezilere ve daha birçok saha gezisine katılabilir, aynı zamanda British Columbia’nın eşsiz doğasına tanık olabilir.

Müfredat Dışı Aktiviteler

Öğrenciler, akademik başarı ve sosyalleşme açısında da önemli olan, zihin ve beden gelişimine yönelik aktivitelere katılmaları teşvik edilir. Okullarda ve şehir içinde birçok kulüp, aktivite, spor faaliyetleri ve etkinlik mevcuttur. Etkinliklere katılım aynı zamanda öğrencilerin dil becerilerinin gelişmesinde de önemli rol oynamaktadır.

Langley Schools – Kanada Lise Eğitim Programları

Langley’deki hangi okulda alırsanız alın, büyük bir deneyime ve hedeflerinize ulaşabilmeniz için eşit fırsatlara sahip olacaksınız. Tüm okullar yabancı öğrenciler için İngilizce Dil Eğitimi desteği de dahil olmak üzere birçok akademik ve seçmeli ders, müfredat dışı etkinlikler, kulüpler ve spor takımlarını olmak üzere kapsamlı bir eğitim hayatı sunar.

Kanada Eğitim Programları

Aldergrove Lisesi (ACSS)

 • Sınıflar: 9 – 12
 • Konum: Güneydoğu LangleyKanada Eğitim Programlar
 • Okul Yılı: Yarıyıl
 • Özel Dersler: İleri Seviye Dersler, ikinci dil olarak Fransızca, Güzel Sanatlar, Müzik, Tiyatro ve diğer yabancı diller.
 • Sporlar, Kulüpler & Etkinlikler: Futbol, Voleybol, Ragbi, Buz Hokeyi, Badminton, Basketbol, Atletizm, Öğrenci Konseyi, Doğa Aktiviteleri Kulübü, Kütüphane Kulübü, Öğrenci Yıllığı Kulübü, Uluslararası Kültürler Kulübü.

Brookswood Lisesi (BSS)

 • Sınıflar: 8 – 12
 • Konum: Güneybatı Langley
 • Okul Yılı: Tam yıl
 • Özel Dersler: İleri Seviye Dersler, İş Eğitimi, Film & Televizyon Prodüksiyonu, Kariyer Hazırlık Programı, Küresel Eğitim, Bilişim Teknolojisi, ikinci dil olarak Fransızca ve diğer yabancı diller.
 • Sporlar, Kulüpler & Etkinlikler: Badminton, Basketbol, Kayak Koşusu, Buz Hokeyi, Golf, Ragbi, Futbol, Amigoluk, Atletizm, Voleybol, Öğlen Aktiviteleri, Satranç Kulübü, Yeşilay Kulübü, Sosyal Bilimler, Sanat Kulübü, Uluslararası Kültürler Kulübü.

D.W. Poppy Lisesi (DWP)

 • Sınıflar: 8 – 12
 • Konum: Doğu Langley
 • Okul Yılı: Yarıyıl
 • Özel Dersler: İleri Seviye Dersler, İş Eğitimi, Bilgisayar Çalışmaları, Dijital Medya Gelişimi ve İletişim, Yoğun Müzik Programı, Yabancı Diller.
 • Sporlar, Kulüpler & Etkinlikler: Voleybol, Basketbol, Futbol, Atletizm, Badminton, Kayak Koşusu, Fizik Kulübü, Öğrenci Konseyi, Öğrenci Yıllığı Kulübü, Kayak Kulübü, Doğa Aktiviteleri Kulübü ve Uluslararası Kültürler Kulübü.

Langley Güzel Sanatlar OrtaOkulu (LFAS)

 • Sınıflar: 8 – 12
 • Konum: Kuzey Langley / Fort Langley
 • Okul Yılı: Yarıyıl, Tam Yıl (Güzel Sanatlar)
 • Özel Dersler: Yoğun Güzel Sanatlar Kampı (Yaratıcı Yazarlık, Dans, Tiyatro, Müzik, Fotoğrafçılık, Görsel Sanatlar), Yabancı Diller, Öğrenci Yıllığı Organizasyonu ve Yapımı, Multimedya Dersleri, Sahneye Koyma Sanatı ve Bilişim Teknolojisi.
 • Sporlar, Kulüpler & Etkinlikler: Salon Sporları (Hentbol, Badminton, Top Hokeyi)

Langley Ortaokulu ve Lisesi (LFS)

 • Sınıflar: 8 – 12
 • Konum: Güneybatı Langley
 • Okul Yılı: Tam Yıl Sınıflar 8 – 9; Dönemlik Sınıflar 10 – 12
 • Özel Dersler: Okulda Klasik, Geleneksel ve Temel Sosyal Değerlerin yanı sıra Onur Programı, Bilişim Teknolojileri, İş Eğitimi, (Liderlik, Psikolojik, Öğrenci Yıllığı Organizasyonu ve Yapımı) ve yabancı diller gibi akademik konulara da önem verilir.
 • Sporlar, Kulüpler & Etkinlikler: Futbol, Voleybol, Badminton, Basketbol, Atletizm, Kayak Kulübü ve Küresel sorunlarla ilgili toplantılar.

Langley Lisesi (LSS)

 • Sınıflar: 9 – 12
 • Konum: Orta Langley
 • Okul Yılı: Yarıyıl
 • Özel Dersler: İleri Seviye Dersler, Yabancı Diller, Yoğun Güzel Sanatlar Programı, Bilgi İletişim Teknolojileri, İnsan Hizmetleri, Ev Ekonomisi ve Teknoloji Eğitimi.
 • Sporlar, Kulüpler & Etkinlikler: Rugby, Basketbol, Voleybol, Futbol, Golf, Buz Hokeyi, Futbol, Badminton, Atletizm, Öğrenci Konseyi, Mezuniyet Komitesi, Dans Ekibi, Gazetecilik, Satranç Kulübü, Müzik ve Tiyatro Kulüpleri ve Kayak Kulübü.

R.E. Mountain Lisesi (REMSS)

 • Sınıflar: 8 – 12
 • Konum: Kuzeybatı Langley
 • Okul Yılı: Tam Yıl
 • Özel Dersler: Uluslararası Bakalorya Programı, Bakalorya Hazırlık Programı, Yabancı Diller (Fransızca, Mandarin), İş Eğitimi, Teknoloji Eğitimi ve Bilgisayar dersleri.
 • Sporlar, Kulüpler & Etkinlikler: Futbol, Voleybol, Rugby, Buz Hokeyi, Badminton, Basketbol, Atletizm, Öğrenci Yıllığı Kulübü, Öğrenci Konseyi, Mezuniyet Komitesi ve Salon Sporları

Walnut Grove Lisesi (WGSS)

 • Sınıflar: 8 – 12
 • Konum: Kuzey Langley
 • Okul Yılı: Tam Yıl (Güzel Sanatlar)
 • Özel Dersler: İleri Seviye Dersler, ikinci dil olarak Fransızca, Yabancı Diller, Astronomi, Dijital Medya, Teknoloji Eğitimi, İş Eğitimi ve Bilgisayar dersleri.
 • Sporlar, Kulüpler & Etkinlikler: Futbol, Basketbol, Badminton, Atletizm, Voleybol, Buz Hokeyi, Yüzme, Caz Korosu, Kayak Kulübü, Münazara Kulübü, Dağ Bisikleti Kulübü, Yıllık Kulübü ve Öğrenci Konseyi.

ÖĞRENCİ GÖZETİMİ VE DESTEĞİ

Öğretmen kadrosu ve Koordinatörler

Akademik başarı için öğrencilerin mutlu olmaya ve desteğe ihtiyaçları vardır. Her okulda öğretmenler ve uzman Uluslararası Öğrenci Programı Koordinatörleri öğrencilerin akademik, sosyal ve psikolojik ihtiyaçlarını karşılayabilmek için onlarla birlikte çalışmaktadır. Öğretmenler, öğrenciler, koordinatörler ve aileleri arasında olan hızlı değerlendirme yapılabiliyor. Öğrenciler için hazırlanan raporlar, ebeveynlerin çocuklarının eğitim ve sosyal hayatı hakkında bilgi sahibi olabilmeleri için hazırlanan raporlar, ebeveynlerin çocuklarının eğitim ve sosyal hayatı hakkında bilgi sahibi olabilmeleri için yaşadıkları ülkelerdeki adreslerine gönderiliyor. Tüm ebeveynler Uluslararası Öğrenci Programı koordinatörleriyle iletişim kurarak, çocuklarının gelişimi hakkında bilgi sahibi olabilirler.

Aile Yanı Konaklama

Aile yanında konaklama departmanımız Uluslararası Öğrenci Programı’nın başlangıcı olan 1989 senesinden beri çalışmaktadır. Yıllar geçtikçe bu konuda önemli ölçüde deneyim ve uzmanlık kazanmış olduğumuzdan öğrencilerimizin aileleri, öğrencilerin güvenliği ve rahatlığını sağlayabilmek için elimizden en iyisini yapacağımızdan emin olabilirler. Ev sahibi aile yanında kalan öğrenciler rahatlıkla İngilizcelerini geliştirip Kanada kültürel deneyimini yasayabilirler. Öğrenciler genellikle okula yürüme mesafesinde olan yerlerde konaklarlar; aksi takdirde ev sahibi aile öğrencinin ulaşımını sağlar.

Neden Langley Lisesini tercih etmelisiniz?

Bugün elde edilen başarı gelecekteki başarıları etkiler. Yurtdışı eğitiminiz için okul ve şehir seçimi öğrencinin vereceği en büyük kararlardan biridir. Bu yüzden yaptığınız seçimden emin olmanız önemlidir. İşte Langley Eğitim Bölgesi’nin doğru bir seçim olduğunu gösteren bazı sebepler:

 • İyi bir mevkide olması ve rahat iklim koşulları
 • Güvenli ortam, dost insanlar, modern tesisler
 • Nüfusun çoğunlukla yerel dili konuşması = İngilizce dinleyip konuşabilmek için birçok fırsat
 • Okul ve program seçiminde çeşitlilik
 • Her türden akademik ve seçmeli ders seçimi
 • Yabancı öğrenciler için kapsamlı destek
 • Her okulda İngilizce eğitimi ve desteği
 • Her okulda İngilizce öğrenme ve desteği
 • Üniversiteye ve daha birçok akademik fırsata giden yol
 • Daima destekleyici ve öğrencinin ihtiyaçlarını göz önünde bulunduran Aile Yanında Konaklama Programı

Langley sizlere bu özelliklerin eşsiz bir kombinasyonunu sunuyor. Potansiyelinize ve gelecekteki hedeflerinize ulaşmanız için yardımcı olmamıza izin verin!

Başvuru Bilgileri

1)      Başvuru

 • Başvuru formunu tükenmez kalem kullanarak eksiksiz ve okunaklı bir şekilde, İngilizce doldurunuz.
 • Formu hem sizin (öğrenci) hem de velinizin imzaladığından emin olun.
 • İçinde en son aldığınız karnenin ve son 2 yıla ait not dökümlerinizin çevirilerini de formla birlikte gönderiniz.
 • Pasaportunuzun resim olan sayfasının bir kopyasını gönderiniz.

2)      Yukarıdaki dokümanları 0212 252 90 35 numaralı teli arayarak bilgi alınız

3)      Programımıza kabul edildiğiniz takdirde size, temsilcinize veya formda belirtilen kişiye “Kabul Bildirimi” gönderilecektir. Lütfen bu bildirimdeki tüm bilgilerin doğruluğunu bir kez daha kontrol edin. Çünkü aynı bilgiler vize başvurusunda kullanacağınız “Kabul Mektubu” hazırlanırken kullanılacaktır.

4)      Bir an önce yerinizi ayırtabilmeniz için size gönderilen belgede yazan toplam kayıt/danışmanlık  ücretinin tamamını ödeyiniz. Ödeme Bilgileri ve bank bilgileri belgede yazmaktadır.

5)      Istanbul dışında yaşıyorsanız başvuru dosyanızı orijinal belgeleriniz ve not dökümlerinizle adresimize postalayınız:

İstiklal Cad. Tütüncü Çıkmazı No:2 Kat:2 Daire:2
( Galatasaray Lisesi Karşısında yer almaktadır.)
Beyoğlu / İstanbul / Türkiye

Merkez Telefonlarımız :
tel: +90 (212) 252 90 35 – +90 (212) 252 90 36
fax: 90 (212) 252 90 37
email: info@kanadakulturmerkezi.com

6)      “Kabul Bildirim Mektubu” nda belirtildiği gibi toplam ücreti kuruma ulaştığında resmi “Kabul Belgesi” ni hazırlanacaktır. Öğrenci vizesi için gerekli olan bu belge sizlere hem fakslanıp hem de orijinali adresinize gönderilecektir.

Kanada’ da Lise Eğitim ücretleri   – 2013 – 2014 yılı

Langley District 1989’dan beri uluslararası öğrencileri kabul etmektedir. Uluslararası Öğrenci Programı bünyesinde sunulan eğitim imkanları arasında ilkokul, ortaokul, lise gibi farklı eğitim seçeneklerinin yanı sıra yaz kültürel kampları ve dil kursları da bulunmaktadır. Okullar öğrencilere birçok ders seçeneğiyle birlikte mükemmel bir eğitim ortamı sunmaktadır. Lise öğrencilerine başlangıç seviyesinden ileri derecede seviyeye kadar İngilizce Dil Eğitimi (ELL) programı uygulanmaktadır. Ayrıca her Langley District Okulunda uzman Uluslararası Öğrenci Programı Koordinatörleri Kanada’nın batı kıyısındaki British Columbia eyaletinde yer alan Langley Eğitim Bölgesi, Vancouver’ın sadece 45 kilometre doğusunda yer almaktadır. Şehirde sosyal aktiviteler, eğlence ve alışveriş gibi aktiviteler için birçok olanak bulunmaktadır. Yabancı öğrenciler bir yandan Kanada’nın kültürüyle tanışırken diğer yandan anadili İngilizce olan halk sayesinde yabancı dilini geliştirme fırsatına sahip olurlar.

Ayrıca okulun aile yanında konaklama programıda bulunmaktadır. Yabancı öğrencilerin güvenliğinden ve rahat olmalarından emin olabilmek için yanlarında kalacakları aileler özenle seçilmektedir.


BURNABY SCHOOL DISTRICT

GREATER VANCOUVER, BC KANADA

Harika bir gelecek burada başlar

Burnaby School District, her şeye sahip güzel şehrinde uluslararası öğrencileri ağırlıyor: Zengin Kanada tarihi, harika doğa, canlı bir kültür ve yüksek akademik standartlar. 

Kusursuz Yerleşim:

Merkezi konumda bulunan Burnaby şehir, komşusu olan Vancouver’ın hareketli şehir hayatına çok yakındır ve hemen arka kapısında ise sesiz parklar, dağlar ve göller yer alır.

Burnaby şehri:

 • Yemyeşil bir şehirdir, arazisinin yüzde 25’i parklara ve yeşil alanlara ayrılmıştır.
 • Mükemmel iki yükseköğrenim okuluna ev sahipliği yapar: Simon Fraser University ve British Columbia Institute of Technology; ve University of British Columbia (UBC) yalnızca 30 dakikalık süreüş mesafesindedir.
 • Güçlü bir toplum anlayışına sahip, güvenli, aile odaklı komşuluk ilişkilerine sahip konuksever bir ortam
 • Kütüphaneler ve eğitim akademileri gibi hizmetler ile alışveriş merkezleri, eğlence ve sinema salonları gibi eğlence seçenekleri ile dolu
 • Kır yürüyüşü yapılan yollara, yemyeşil parklara ve parıldayan göllere dakikalar kadar uzak
 • Vancouver şehir merkezine trenle 30 dakikalık kısa bir yolculuk

Liselerimiz/Okullarımız

Yaşamak ve eğitim almak için ne kadar harika bir yer. Kanada her sene yaşanılacak ülkeler arasında en üst sıralarda yer alır. Bu ülkede lise eğitimi almak gerçek bir ayrıcalıktır. Burnaby School District sıra dışı akademik performans geçmişine sahiptir.

Burnaby öğrencileri, British Columbia ortalamalarının üstündedir:

 • Devlet okulu sisteminde mezun olan öğrenci sayısı
 • Burs kazanan öğrenci sayısı
 • Yükseköğrenime giren öğrenci sayısı

Burnaby Okulu Kanada’nın en geniş İleri Yerleştirme Programına sahiptir.

Burnaby School District 41 temel okul (5 – 12 yaş için) ve 8 liseye (13 – 18 yaş için) sahiptir. Tüm bu okullar British Columbia Eğitim Bakanlığı’ndan onaylıdır ve şunları sunar:

 • Az mevcutlu sınıflar
 • Mesleki açıdan kaliteli öğretmenler
 • Öğrenimi destekleyici modern teknoloji ve gereçler
 • Son teknoloji ürünü tesisler

Burnaby Lise programları

Burnaby School District eğitim için çeşitli programlar ve yöntemler sunar. Uluslararası öğrenciler Kanadalı öğrenciler ile iç içedir. Öğrenciler şu programlara katılabilirler.

 • BC lise mezuniyeti diploma programı
 • 5 ila 10 aylık gerçek bir Kanada deneyimi programı
 • Yaz kredisi kursları ve Yaz dönemi İngilizce Dil Programları

Sunulan diğer imkanlar:

 • Üniversite veya yüksekokula saydırılan kredi için İleri Yerleştirme dersleri
 • Şeref (Honours) kursları
 • Yoğun İngilizce Dil Eğitim Programı
 • Fransızca programı
 • Çok çeşitli eşsiz kurslar, okul kulüpleri ve müfredat dışı aktiviteler
 • Yüksek seviye spor eğitimini akademik program ile birleştiren spor akademileri; futbol, buz hokeyi ve yüzme gibi Üniversiteye hazır öğrenciler yaratır.

Burnaby School District’ ten mezun olanlar şunlar ile donatılmış olur:

 • Yükseltilmiş İngilizce Dil Becerileri
 • Akademik eğitime hazır olma
 • Liderlik deneyimleri
 • Kuzey Amerika ve yurt dışında en iyi üniversitelere aday olabilme
 • Tam donanımlı, global bakış açısı ve beceri sahibi

12. sınıf tamamlayan uluslararası öğrenciler, British Columbia Mezuniyet Diploması alırlar. Bu diploma, Kuzey Amerika ve yurtdışında bulunan yükseköğrenim kurumlarınca tanınmaktadır.


Burnaby lisesi destek hizmetleri

Uluslararası öğrenciler çok çeşitli desteğe ihtiyaç duyarlar. Burnaby School District’te birçok sıradışı personele ve kaynağa sahibiz.

 • Her okulda Uluslararası Eğitim Müdür Yardımcısı
 • Her okulda konumlanmış Uluslararası Okul Koordinatörü
 • Okul Danışmanları
 • Birden fazla dil bilen Uluslararası Ofis Personeli
 • Mesleki açıdan kaliteli öğretmenler
 • Okul sonrası eğitim koçluğu ve rehberlik
 • Okul başlamadan bir hafta önce tam oryantasyon programı Gerçek bir Kanada deneyimi sunar

Hokeyden dağ bisikletine, kanodan satranç veya koroya kadar; Burnaby’de dahil olarak gerçek Kanada deneyimi kazanmak için birçok fırsat bulunuyor. Burnaby Okulları ve Uluslararası Ofis, yıl boyunca gezi programı sunar. Öğrenciler çok sayıda okul merkezli kulüplerin, spor aktivitelerinin ve müfredat dışı aktivitelerin avantajını yaşarlar.

Aile yanı Konaklama

13 yaş ve üzerindeki uluslararası öğrenciler, Burnaby’de seçtikleri okula yakın olan bir Kanadalı aile ile birlikte yaşayarak, otantik Kanada ev hayatını tecrübe edebilirler. Aile yanı öğrencileri ailenin bir parçası olurlar. Kendilerine ait odaları, çalışma alanı ve günde üç öğün yemekleri vardır.

Öğrencilerimiz ne diyor:

”Bir uluslararası öğre3nci olarak Burnaby’deki deneyimim harikaydı. Okulda ve diğer kültürler hakkında birçok şey öğrendim. Aile yanında kalmak ilginçti, beni sorumluluk sahibi ve bağımsız yaptı. Bu deneyimin hayatımda çok büyük faydası olacağından eminim.” Karina, Meksika

”Burnaby’de sunulan inanılmaz sayıdaki AP (İleri Yerleştirme) dersleri, Princetn University’ye geldikten sonra bana çok şey kattı. Çoğu giriş derslerini atlayarak bir ileri seviye derslerini almaya başladım. Princeton’daki hayatımı kolaylaştırdı. ” Tony, Hong Kong – Ulusal AP mezunu 2008

”Burnaby okulunda öğretmenler ve danışmanlar size yardım etmeye hazır. Katılabileceğiniz birçok kulüp var. Öğrenciler kibar, arkadaş canlısı, kabullenici ve yardımseverler. Burnaby, harika bir eğitim ve harika arkadaşlar sunan iyi bir okul.” Yan (Ian), Rusya

”Burnaby’ deki müfredat sayesinde bir sömestrde aldığım dersler daha kısa, böylece ilgilendiğim alana daha fazla odaklanabiliyorum. Ayrıca gelecek kariyerime hazırlanmak için çeşitli dersleri de alabiliyorum. Buradaki okul hayatımdan çok memnunum ve aynı zamanda üniversiteye girişe hazırlanıyorum. Bu mümkün, çünkü müfredat mükemmel hazırlanmış.Luke, Kore


BURNABY DISTRICT SCHOOL # 41

Temel Bilgiler

Özel Bilgi:

 • Uluslararası öğrenci programı uygulayan ortaöğretim okullarının (8 – 12. Sınıflar) sayısı:8 (5 Tam Yıl Eğitim, 3 Sömestr Eğitim); İlköğretim okullarının (Anaokulundan 7. sınıfa kadar) sayısı:41
 • Uluslararası öğrenci sayısı: Okul nüfusunun en fazla %8’i
 • Yıllık öğrenci alımı sayısı: 2(Eylül ve Şubat); öğrenciler 5 ay, 10 ay ya da uzun süre eğitim görebilirler.
 • Normal sınıflardaki ortalama öğrenci sayısı: 25; ESL (ikinci dil olarak İngilizce) sınıflarındaki öğrenci sayısı: 20
 • Akademik gereklilik:  %75 veya daha yüksek akademik ortalama
 • İngilizce bilgisi gerekliliği: Yok – Vancouver’ a geldiklerinde öğrencilere yerleştirme testi uygulanır. ESL kursları program ücretlerine dahildir.
 • Okul ücretleri: Yıllık 13.000 Kanada Doları (CAD); tek sömestr 6.500 CAD (2013 / 2014)
 • Aile yanında konaklama ücreti: Aylık 900 CAD

Burnaby İdari Okul Bölgesi uluslararası öğrencilere 5 temel avantaj sağlar.

 1. Üstün Nitelikli Akademik Programlar

a)      Yüksek akademik başarılarıyla tanınmış okullar (Burnaby North, Moscrop ve Burnaby Mountain)

b)      2011/2012 öğretim yılında Burnaby öğrencileri lise sonrası eğitimleri için toplam 5,5 milyon Kanada dolarının üzerinde burs kazandılar

c)       Burnaby’ de Kanada’nın en geniş kapsamlı İleri Düzey Yerleştirme (AP) Programı uygulanmaktadır.

d)      Burnaby öğrencileri Kanada, ABD ve İngiltere’nin en iyi üniversitelerine kabul edilir.

Güzel ve Elverişli Bir Konum

Burnaby çok güvenli, düzenli ve temiz bir kenttir ve Vancouver şehir merkezinden sadece 25 dakika uzaklıktadır. Burnaby şehir hayatı açısından olduğu kadar okyanus ve dağ tutkunları için de çok zengin olanaklar sunar.

Çeşitli Görsel Sanatlar ve Sahne Sanatları Programları

Burnaby İdari Okul Bölgesi’nin görsel sanatlar ve sahne sanatları programı, müzik, dans, tiyatro, medya sanatları ve güzel sanatlar kurslarıyla British Columbia’daki en zengin seçenekli görsel sanatlar ve sahne sanatları programlarından biridir. Burnaby öğrencileri Emily Carr ve Parsons Tasarım Okulu gibi Kuzey Amerika’nın en iyi sanat üniversitelerine kabul edilir.

Olağanüstü AP Fen Bilimleri Programı

Burnaby İdari Okul Bölgesi’nde, AP Biyoloji, AP Kimya ve AP Fizik dersleriyle en geniş kapsamlı İleri Düzey Yerleştirme (AP) programı uygulanır. Burnaby okulları bu programları destekleyen üstün fen laboratuvarlarıyla donatılmıştır.

Uluslararası Öğrencilere Tam Destek

a)      Uluslararası Öğrencilere Destek Personeli (ISSW) ve Uluslararası Öğrenci İlişkileri Büroları (ISL) – Her ortaöğretim okulunda, öncelikli olarak uluslararası öğrencilerimizi yönlendirmek ve onların gerek okul, gerek toplum içindeki ilişkilerine yardımcı olmak görevli bir ISW ve ISL bulunur. Düzenli etkinlikler organize edilir. Bu okul içi destek, uluslararası öğrencilerimizin bütün yıl boyunca kendilerini güvende, mutlu ve rahat hissetmelerini sağlar.

b)      Uyum Haftası – Derslerin başlamasından bir hafta önceki uyum haftasında, öğrencilerin arkadaş edinmelerine ve Kanada’daki yaşama bir an önce uyum sağlamalarına yardımcı olmak ve onları başarılı bir eğitim yılına hazırlamak amacıyla çeşitli ücretsiz etkinlikler düzenlenir.

c)       Öğrenci karneleri – Yılda iki kez, öğrencilerin gelişme durumunu belirten karneler dağıtılır.

d)      Düzenli Ebeveyn Görüşmeleri – Öğrencinin annesi, babası ya da velisi öğrencinin gerek derslerindeki, gerek duygusal durumundaki gelişmeleri daha yakından izlemek için belirli zamanlarda öğretmenleriyle görüşebilir.

e)      Üniversiteye hazırlık – Uluslararası öğrencileri lise sonrası eğitime hazırlamak çok önemli bir görevdir. Burnaby’ de bu süreç erkenden, 10. sınıfta başlatılır. Burnaby, en üst düzey üniversitelerin temsilcilerini okullarımıza çağırarak öğrencilerin onlarla yüz yüze konuşmalarını ve akademik hedeflerine ulaşmak için ne yapmaları gerektiğini daha iyi anlamalarını sağlayan ender okul bölgelerinden biridir. Burnaby, uluslararası öğrencilerinin Kanada ve ABD’deki üniversitelere, SAT ve IELTS Hazırlık kurslarına başvurmalarına yardımcı olmak amacıyla belirli dönemlerde seminerler de düzenler.

Yaz Programları

Temmuz ve Ağustos’ta 2 – 5 hafta süreyle Akademik İngilizce Akademisi. Hem akademik hedefe yönelik kısa süreli bir yaz deneyimi yaşamak hem de İngilizce dinleme ve konuşma becerilerini geliştirmek isteyen öğrenciler için uygundur. Kanadalı öğrenciler sınıfta öğretmene ve öğrencilere yardımcı olur. Haftalık geziler, isteğe bağlı dağ gezisi; yalnız veya grup olarak katılma olanağı vardır. Aile yanında konaklama olanakları; 13 – 18 yaş arası öğrenciler için.

Aile Yanında Konaklama

Burnaby İdari Okul Bölgesi öğrencilerin konaklama yerlerini ayarlamak için Langara Aile Yanında Konaklama Hizmetleri’nden yararlanır.

Öğrencileri konuk edecek ailelere ve evleri uluslararası öğrencileri kabul izni alabilmek için çok sıkı kurallara uymak zorundadırlar. Langara Aile Yanında Konaklama Hizmetleri öğrencilere şu olanakları sağlamakla yükümlüdür:

 • Temiz, özel bir oda ve günde üç öğün yemek
 • Her evde en fazla 2 uluslararası öğrenci ve iki öğrencinin ana dilleri farklı olmalıdır.
 • Evler okuldan en fazla 40 dakika uzakta olmalıdır. (yürüyerek, otobüsle veya metro ile)

Burnaby İdari Okul Bölgesi öğrencileriniz için mükemmel bir seçimdir.