Kanada Vize İşlemleri

Her yıl yüz binlerce kişinin sıklıkla ziyaret ettiği ülkelerden birisi olan Kanada, ülkemizde bir büyükelçilik bir tanede konsolosluk birimi ile diplomatik ilişkilerini yürütmektedir.

Kanada konsolosluğu vize başvurusu gerçekleştirmek isteyen kişilere birçok farklı vize kategorisinde hizmet sağlamaktadır.

** Kanada konsolosluğu, Kanada vizesi hakkında kişilere bilgi aktarımı gerçekleşmemektedir. Kanada vizesi hakkında bilgi sahibi olmak için merkezimizle iletişime geçebilirsiniz. 

Kanada vizesi almanın yolları hakkında bilgilere aşağıdaki videomuz üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. 

Kanada Konsolosluğu Vize Başvurusu Nasıl Gerçekleştirilir

Öncelikli olarak tamamı İngilizce olarak hazırlanan başvuru formunun hazırlanması, gerekli formların doldurulması ve evrakların teslimiyle beraber Kanada konsolosluğu vize başvurusu süreci başlamaktadır.

Kanada vizesi kaç günde çıkar ?” sorusunun yanıtına sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz.

Aynı zamanda evrakların tamamının İngilizce çevirilerinin gerçekleştirilmesi ve birimlere teslim edilmesi gerekmektedir. Kanada konsolosluğu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından bire bir görüşme veya parmak izi talebinde bulunmamaktadır.

Kanada Göçmenlik

Türkiye’nin, Kanada’ya özgü ilk ve tek organizasyonu Kanada Kültür Merkezi ile başvuru gerçekleştirdiğiniz takdirde; Ankara veya İstanbul’daki konsolosluk birimlerine gitmenize gerek kalmadan, hızlı ve kolayca Kanada vizesi sahibi olabilirsiniz.

Kanada vizesi başvurularında yüz yüze görüşme gerçekleştirilmez. Bu yüzden doldurulan Kanada Vizesi Başvuru Formu ve hazırlanan evraklar vize sürecini etkileyen önemli faktörlerdir.

Aşağıdaki Formu Doldurarak Kanada Vizesi Alanında Uzman Danışmanlarımızın Sizinle İletişime Geçmesini Sağlayabilirsiniz.

 

Kanada Vizesi Nasıl Alınır

Kanada Vizesi Almak İçin Doğru Adres - Kanada Kültür MerkeziKanada ülkesine gitmek isteyen kişilerin sadece gezmek için gideceği zamanlarda Kendine Özel  (Bordo) pasaport, bir hizmet ve görevi yerine getirmek için Hizmet (Gri) pasaportu, diplomatik işlerini halletmek için gidiyorsa Diplomatik (Siyah) pasaport ve kendi işlerini halletmek için gidiyorsa Husisi (Yeşil) pasaport alması ve Kanada Konsolosluğu’ndan vize almak için müracaat yapması gereklidir. Kanada ülkesine gitmek için müracaatta bulunan kişilerin onayı Kanada Büyükelçiliği tarafından, Konsolosluğun yetki verdiği kurumlar tarafından veya Vize Başvuru Yerleri tarafından yapılmaktadır.

Kanada’da vize işlemleri başvurusunda vizenin alınışına kadar tüm işlemler Vize Başvuru Merkezleri tarafından yapılmış olsa da Kanada’ya seyahat yapmak için vize başvuru yapan kişinin vize onayı için yetkili kurum Kanada Konsolosluğu’dur.

Hızlı ve kolayca Kanada vizesi sahibi olmak için ofisimizle şimdi iletişime geçin!

Vize Başvuru Merkezleri, vize onay işlemlerini Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bürosu olan CIC’a ulaştırmaktan ve vize onayı için işlem yaptırmak isteyen kişilerin vizelerinin onaylanması durumunda o kişiye pasaportunu iletmekle yükümlüdür. Kanada’da yapılan vize müracaatlarında, müracaat yapmak isteyen kişinin tüm bilgilerini ve evraklarını hazırlayıp eksiksiz bir şekilde ulaştırması gereklidir. Kanada Konsolosluğu vizeyi değerlendirme ve vizenin onaylanma aşamasında kişiden her türlü bilgi, ek belge ve evrak isteyebilir.

Bununla beraber Kanada Konsolosluğu’na vize başvuru sırasında sahte belge sunulduğunda veya yalan bilgi verildiği anlaşıldığında Kanada’dan sınır dışı edilir ve yada hapis cezası verilir. Ayrıca sahte belge veya yalan bilgi veren kişinin 5 sene boyunca vize başvurusu yapması yasaklanır.

 

Kanada Vizesi Başvuru Ücreti

Son yıllarda Kanada’ya olan ilgi gün geçtikçe artıyor. Gerek öğrenci olarak gitmek isteyen , gerekse turist olarak gitmek isteyen kişi sayısı artıyor. Kanada , Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istemektedir.  Vize başvurularından önce , Kanada vizesi ücretini yatırmalısınız.

Kanada vizesi ücreti üçe ayrılmaktadır.

Turistler İçin Kanada Vizesi Ücreti ; Kanada’ya 6 aydan daha kısa süreli ziyaretlerde alınabilecek vizedir. Turistler için Kanada Vizesi ücreti 100 CAD (Kanada Doları).

Öğrenciler İçin Kanada Vizesi Ücreti ; Öğrenciler için Kanada Vizesi ücreti 150  CAD (Kanada Doları.)

Çalışmak İçin Kanada Vizesi Ücreti ; Kanada çalışma vizesi başvurusundan önce yatırmanız gerekir. Ücretiyse 155 CAD (Kanada Doları) dır. Ve Ödemeler Kanada Devletinin hesabına online ve kanada vize başvuru merkezi hesabına yatırılmaktadır.

Kanada Vizesi

Vize başvurusu gerçekleştirecek bireylerin akıllarına gelen bir çok soru vardır. Bunlardan biriside yapılan vize başvurusunun ne kadar sürede sonuçlanacağıdır.

Kanada Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar

Ne yazık ki bu soruya net cevap vermek mümkün değildir. Vize süreleri konsolosluğa bağlıdır. Ortalama süre 2-4 hafta arasındadır. Vize başvurularınızı en az 2 ay öncesinden yapılmalıdır.

Sorunsuz Kanada vizesi almak isterseniz Kanada Kültür merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.