“Kanada hangi yarım kürede yer almaktadır ?” sorusu oldukça merak edilen ve özellikle eğitim yaşamımızda karşımıza çıkan sorulardan birisidir.

Kanada Hangi Yarım Kürede

Ekvator’un kuzeyinde kalan bölgeler Kuzey yarım küre içerisine girmektedir. Bu bölge dünya nüfusunun %90’ını kapsayan yarım küredir.

Kanada Kuzey yarım kürede yer almaktadır.

Peki, Kanada Hangi Kıtada Yer Almaktadır ?

Kanada , Rusya’dan sonra toprak alanı olarak dünyanın en büyük ikinci ülkesi konumundadır. Toprak alanına karşın nüfusu yok denebilecek kadar azdır. Neredeyse 33,500,000 nüfusa sahip olan Kanada, ülkesine her yıl göçmen alımı gerçekleştirmektedir. Hatta 2020 yılına kadar  Milyon göçmeni kabul edeceğini açıklamıştı. Haberin detayları için yan taraftaki bağlantıya tıklayabilirsiniz; https://www.kanadakulturmerkezi.com/kanada-2020ye-kadar-1-milyon-gocmen-alacak.html

Kanada’nın geniş topraklar üzerine kurulu olması , doğal kaynakların bolluğuna sebebiyet vermiştir. Ülkenin ekonomisinde yer altı kaynaklarının rolü oldukça büyüktür. Kanada , dünyanın en yaşanılabilir  ülkeleri listesinde yer almaktadır. Hatta , Amerika kıtasının en güvenilir ülkesidir. Suç oranın yok denilebilecek kadar azdır.