Kanada Eğitim Programları

Dünya’nın en iyi eğitim sistemlerinden birisine sahip ülkesi şüphesiz Kanada’dır. Benzersiz ve ekonomik eğitim programları sunan Kanada, sıklıkla tercih edilmektedir.

Kanada Eğitim Programları

Kanada’da eğitim almak isteyen öğrencileri bekleyen birçok seçenek vardır. Kanada liseleri, Kanada dil okulları, Kanada üniversiteleri ve Kanada kolejleri en popüler seçeneklerdir.

Kanada Lise Eğitimi

Kanada liseleri devlet ve özel okullar olarak ikiye ayrılmaktadır. Kanada vatandaşlarının %91’i devlet liselerini tercih etmektedir. Kanada liseleri,Kanada vatandaşlarına ücretsiz yabancılara ücretlidir. Ücretler bölge, eyalet ve okullara göre değişiklik göstermektedir. Ortalama bir rakam söylemek mümkün değildir, her bütçeye uygun eğitim mevcuttur.

Kanada dil okulları neden tercih ediliyor ?

Kanada Dil Okulları

Dünya’nın her noktasından öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirilmektedir. 4 haftadan başlayan sürelerle İngilizce veya Fransızca eğitimi alabilmektedirler. Süreler esnektir. Özellikle Amerika veya İngiltere dil okullarına nazaran çok daha ekonomik fiyatlara sahiptirler. En sık tercih edilen Kanada eğitim programları arasında yer almaktadır.

Kanada kolejleri neden tercih ediliyor?

Kanada Kolejleri

2-3 veya daha kısa süreli, mesleki eğitim ağırlıkla eğitimler vermektedir. Eğitim aldığınız süre boyunca yarım zamanlı, eğitim sonrasında tam zamanlı çalışma iznine sahip olacaksınız. Ardından göçmenlik ve vatandaşlık başvurusu yapma hakkına sahipsiniz.

En iyi Kanada üniversiteleri;

Kanada Üniversiteleri

En sık tercih edilen eğitim programları arasındadır. Herhangi bir sınava girmeden kayıt olabilirsiniz. Kanada üniversitelerinin ücretleri, Türkiye’deki özel üniversite ücretleriyle neredeyse aynıdır.

Kanada Yüksek Lisans Programları

Tezli ve tezsiz olarak ikiye ayrılmaktadır. Eğitim aldığınız süre boyunca yarım zamanlı, eğitim sonrasında tam zamanlı çalışma iznine sahip olacaksınız. Ardından göçmenlik ve vatandaşlık başvurusu yapma hakkına sahipsiniz.

Kanada eğitim programlarına başvurularınızı merkezimiz üzerinden hızlı ve güvenle gerçekleştirin ! Detaylı bilgi sahibi olmak için iletişime geçebilirsiniz.