Kanada Community College Fiyatları hakkında merak ettiğiniz soruları yanıtladık. Özellikle kısa süreli eğitim programlarında Kanada Commumity College eğitim programları sıklıkla tercih edilmektedir. Sunulan birçok mevcut imkanın yanı sıra eğitim alırken çalışma izni sunmaktadır. Eğitim sonrasında tam zamanlı çalışma iznine tamamlayabilir, göçmenlik başvurusu gerçekleştirebilirsiniz.

Kanada kolejleri neden tercih ediliyor ?

Kanada Community College Fiyatları Ne Kadar ?

Program ücretleri, koleje ve seçilen kursa bağlı olarak yıllık ortalama 18.000 Kanada dolarıdır . Bu miktar akademik dönemin başlangıcından yaklaşık 3 ay önce olmak üzere dönem başına ödenir; yani dersler Ocak ayında başlıyorsa, yarıyıl yaklaşık olarak Ekim / Kasım aylarında ödenmelidir.

Kanada’da koleje gitmek isteyenler için, kitaplar ders başına yaklaşık 100 Kanada Doları ile 200 Kanada Doları arasındadır ve bu kursa göre değişebilir. Yalnızca üniversitedeyken sahip olacağınız bu maliyeti aklınızda bulundurun. Bazı öğrenciler daha uygun fiyata kullanılmış kitapları satın almayı seçerler ve kursu bitirdikten sonra da satabilirler.

Fiyatlar, seçilen şehir ve koleje göre değişebilmektedir. 4 haftalık bir süre için konaklama ve yemek için ortalama 1000 Kanada doları hesaplamanız önerilir.

Çoğu şehir, sabit bir ücret ödediğiniz ve ay boyunca toplu taşıma araçlarına sınırsız erişime sahip olduğunuz aylık geçiş kartı sunar. Bu aylık kartların maliyeti ortalama 120 Kanada dolarıdır.

Kanada Community College fiyatları ne kadar ?” sorusunun yanıtı ortalama ücret 14.000 CAD ile 16.000 CAD arasında değişiklik göstermektedir.

Kanada’yı Bir Bilene Sorun !

Eğitim, Vize ve Göçmenlik Hakkında Kanada Kültür Merkezinin Alanında Uzman Danışmanlarından  Bilgi Almak İçin Aşağıdaki Bilgi Formunu Doldurun: Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin!