Hastings and Prince Edward District School Board, her ortaokulun, ISP öğrencilerine akademisyenler, kariyer seçimleri ve üniversitelerin seçimi ve üniversitelere başvuru konusunda yardımcı olacak özel bir rehberlik danışmanı vardır. Danışman ayrıca herhangi bir endişeniz veya sorunuz için günlük iletişim görevi görür. Her okul, günlük İkinci Dil olarak İngilizce dersleri sunar.Okullar, öğrencileri entegrasyon, kültürel aktiviteler ve sosyal etkinliklerle desteklemek için uluslararası personele sahiptir.

Hastings and Prince Edward District School Board Program Ayrıntıları

Kuruluş Tarihi:  2000

Sunulan Programlar:  Tam Yıl, 1 Dönem

Uzmanlık Programları: Fransızca Daldırma, Uluslararası Bakalorya, İleri Yerleştirme, Spor, Güzel Sanatlar, Çeşitli Uzmanlık Yüksek Becerileri Ana Programları, Bilgisayar Bilimi ve Teknolojisi, Açık Hava Eğitimi

Eğitim Dili / Dilleri:  İngilizce, Fransızca

Toplam okul sayısı:  40

Uluslararası öğrenciler için liseler:  4

Toplam Öğrenci:  15.000

Toplam Uluslararası Öğrenci:  120

Sınıflara Kabul Edilen Uluslararası Öğrenciler:  8-12

En yakın havaalanı:  Pearson Uluslararası Havaalanı (Toronto)

Nerede

Belleville, büyük bir şehrin kolaylıklarına sahip küçük ve güvenli bir şehirdir. İlimizin nüfusu 49.000, bölge nüfusu 150.000’dir. Topluluğumuz% 99 İngilizce konuşuyor ve yaz aylarında popüler bir turizm bölgesidir. Belleville; Toronto, Montreal ve Ottawa gibi Kanada’nın en büyük 3 şehrine kolay erişim mesafesinde elverişli bir konuma sahiptir. Ontario’nun birçok prestijli üniversitesi vardır, bu okullardan 14’ü 3 saatlik sürüş mesafesindedir.

Konaklama

Uluslararası Öğrenci Programı, uluslararası bir öğrenciyi sevecen, destekleyici ve kapsayıcı bir Kanada evi sağlamak üzere ailelerine davet ederek benzersiz bir uluslararası deneyime katılmaları için yerel aileleri seçer. Bu ortam, öğrencilerin İngilizce becerilerini geliştirmelerine, çalışmalarını tamamlamalarına ve Kanada kültürü hakkında daha fazla bilgi edinmek için ev sahibi aile ile aktivitelere katılmalarına yardımcı olur. Öğrencilere haftada yedi gün özel bir oda ve günde üç öğün yemek verilir. Olumlu bir deneyim sağlamak için öğrenciler ve aileler, ilgi alanlarına ve hobilere uyacak şekilde dikkatlice eşleştirilir.

Aileler, sabıka geçmişi ve referans kontrolü ile birlikte kişisel olarak seçilir ve görüşülür. Her ev sahibi aile, bir ev içi görüşmeye, bir oryantasyon oturumuna, yıllık inceleme toplantılarına ve devam eden program iletişimine ve desteğine katılır. Aile yanında konaklama koordinatörleri, aileleri düzenli iletişim / geri bildirim, sosyal etkinlikler ve profesyonel öğrenme fırsatları ile destekler.

Aile yanında konaklama koordinatörü, akademik gelişimlerini, aile yanında kalma deneyimlerini ve sosyal / kişisel refahlarını kontrol etmek için her hafta öğrencileri ziyaret eder. Olumlu bir kültür ve öğrenme deneyimi sağlamak için ilgi alanlarını ve hobileri barındırmak için her türlü çaba gösterilir.

Faaliyetler

Programımız, planlanan aylık aktiviteler, kültürel aktiviteler ve Niagara Falls Toronto Ottawa ve Montreal gibi geziler dahil çok çeşitli ekstra aktiviteler sunmaktadır.

Eğitim Ücretleri

Giriş Tarihleri:  Eylül ve Şubat

Son Başvuru Tarihleri:  30 Kasım ve 30 Mayıs

Yönetim Ücreti:  250 $

Tam Yıl Öğrenim Ücreti:  12,600 $ program ücreti (aile yanı konaklama ve havaalanında karşılama ve bırakma hariç tüm maliyetler program ücretine dahildir)

1 Dönem Öğrenim Ücreti:  6,300 $

Yıllık Aile Yanı Yerleştirme Ücreti:  250 $ (bir kez)

Aile Yanı Konaklama Aylık Ücreti:  800 $

Yıllık Sağlık Sigortası Ücreti:  dahil

Yıllık Saklama Ücreti:  dahil

Tüm ücretler Kanada Doları cinsinden verilmiştir. 

Ücretler, okullardan kaynaklı olarak değişiklik gösterebilir. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

Nasıl Başvuru Yapılabilir ?

Kanada lise eğitimi için başvurularınızı Kanada Kültür Merkezi ile güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Öğrencilerin gelecek hedeflerine ve istedikleri programlara uygun olarak başvurularınızı gerçekleştirmekteyiz.

 

Sizde Kanada Liselerinde Eğitim Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz!

Şimdi Bilgi Formunu Doldurun: Kanada Liseleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle Hemen İletişime Geçsin.

Kanada Liseleri Anasayfasına Dönmek İçin Buraya Tıklayınız!