UNIVERSITÉ DE SHERBROOKE

1954 yılında kurulan Université de Sherbrooke, Montreal’e 150 km uzaklıkta bulunan bir francophone üniversitesidir. Her üç eğitim seviyesinde 380’den fazla program sunuyor, 96 ülke ve bölgeden 41.000’den fazla öğrenciye hizmet veriyor.

Sherbrooke Üniversitesi sekiz fakülte (yasa, iş okulu, eğitim, mühendislik, beşeri, ilaç ve sağlık bilimleri, fen, fiziksel aktivite) ve üç akademik merkezler (çalışmalar vardır çağdaş dinsel, araştırma eğitimlerini zenginleştiren, çevre eğitimi ve sürdürülebilir kalkınma).

Bize Danışmandan Kanada Üniversitelerine Başvurmayın!

Eğitim başvuruları güven ve deneyim ister. Kanada Kültür Merkezinin alanında uzman danışmanlarıyla GÜVENLE BAŞVURUN!

BURAYA TIKLAYARAK BİLGİ FORMUNU DOLDURUN; Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin!

İki tane Sherbrooke’da bulunan üç kampüsü var. Dağı John S. Bourgue dibinde bulunan ana kampüs, kuruluş, hizmet ve en fakülte yönetimini kapsamaktadır. Sağlıkla ilgili tüm birimler, şehrin doğu ucunda bulunan bir kampüste yer almaktadır. Üçüncü kampüs, Montreal’deki bir metro istasyonunda, Longueuil’de yer almaktadır.Üniversite aynı zamanda Saguenay (Quebec) ve Moncton (New Brunswick) ‘daki tıbbi programını Université du Québec à Chicoutimi ve Université de Moncton ile gerçekleştiriyor.

Université de Sherbrooke, kooperatif eğitiminde öncüdür. Şimdi bu yöntemde lider olarak kabul edilmektedir, ki bu sayede birçok öğrenci ücretli staj yoluyla teorik bilgisine pratik iş deneyimi katmaktadır.

Université de Sherbrooke’un mükemmellik konusundaki ünü de büyük keşiflere yol açan araştırma faaliyetlerine dayanmaktadır. Rekabet teknolojilerinin ticarileştirilmesini teşvik etmek için şirketlere birçok teknoloji transferi yapılmaktadır.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*