OTTAWA   ÜNİVERSİTESİ’NDEN BURS ŞANSI

Ottawa Üniversitesi, lisans ve yüksek lisans programlarının Fransızca eğitim veren bölümleri için uluslararası öğrencilere, Kanada vatandaşlarıyla aynı harç ücreti ödeme fırsatı veriyor; yani bir anlamda harç muafiyeti sağlıyor. Harç muafiyetinden yararlanabilmek ve muafiyeti sürdürebilmek için gereken koşulları sizin için derledik.

Mezunlarının iş bulma oranının % 97 olan ve öğrencileri- ne her yıl 60 milyon dolar burs vererek destek sağlayan Ottawa Üniversitesi’nde eğitiminizin büyük kısmını Fran- sızca almanız senede ortalama 3.500 Kanada Doları’na mümkün. Bundan lisans programları düzeyinde yararlana- bilmeniz için Fransızca yeterliliğinizin “DELPH B2” sevi- yesinde olması gerekiyor. Bu yeterliliği sağlayamıyorsanız dahi Ottawa Üniversitesi’nin kendi Fransızca dil eğitimine başvurabilir ve aynı zamanda üniversitedeki programınıza da kabul edilebilirsiniz.

Öğrencimiz Aybüke Özel
Öğrencimiz Aybüke Özel

Ottawa, dünya’da çift dilde (İngilizce-Fransızca) eğitim veren en büyük üniversitedir. Kanada’nın kalbi başkent Ottawa’da bulunan üniversite; fen bilimleri, sağlık, beşeri ve sosyal bilimler konusunda öğrenmek, gelişmek ve sivrilmek için büyük imkânlar sunmaktadır. 40 bin öğrenciye ev sahipliği yapan Ottawa Üniversitesi, 450’nin üzerinde eğitim programını 10 fakültesi aracılığıyla sunmaktadır ve Kanada’nın en büyük hukuk fakültesine sahiptir.

150 yıllık bir geçmişe sahip Ottawa Üniversitesi, öğrencilerine kişisel gelişim, yaratıcı liderlik ve aydınlanma ilkeleriyle eğitim veriyor.

Sizlerde Kanada Kültür Merkezi güvencesiyle OTTAWA üniversitesinden burs almak istiyorsanız merkezimizle iletişime geçebilirsiniz. Aşağıdaki form aracılığıyla danışmanlarımızın sizlerle iletişime geçmesini sağlayabilirsiniz.

Ofis Adresi:

İstiklal Cad. Tütüncü Çıkmazı No:2 Kat:2 Daire:2

( Galatasaray Lisesi Karşısında yer almaktadır.)

Beyoğlu / İstanbul / Türkiye

Merkez Telefonlarımız :

+90 (212) 252 90 35

+90 (212) 252 90 36

Fax: +90 (212) 252 90 37

e-mail: info@kanadakulturmerkezi.com

Aşağıdaki formu doldurarak danışmanlarımızın sizlerle iletişime geçmesini sağlayabilirsiniz.

 

Kanada Üniversitelerini Bir Bilene Sorun: Hayalleriniz Gerçek Olsun!
Şimdi Başvuru Formunu Doldurun: Kanada Üniversiteleri Alanında Uzman Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin!