Nitelikli Kişiler

Kanada Nitelikli Göçmenler

Kanada Göçmenlik Şartlarından birisi olan Nitelikli çalışan kategorisinde başarı şansını elde edebilmeniz için: 

Kanada Göçmenlik Testi ile yapılan değerlendirmeden 100 üzerinde en az 67 almak

Nitelikli bir işte en az bir yıl tam zamanlı olarak çalışmış olmak

Lisans eğitimine sahip olmak

21-49 yaşları arasında olmak

İngilizce ve/veya Fransızca’yı akıcı şekilde konuşmak, okumak, yazmak

Kanada vatandaşı ya da Kanada’da oturum ) Kanada Göçmenlik ) vizesine sahip bir akrabaya sahip olmak ( Bu zorunlu değildir, ama varsa avantaj yaratır)

Kanada’ya göç edebilecek yeterli kaynaklara sahip olmak. Bu rakam sizin Kanada’ya gittikten sonraki ilk altı ayınızda iş bulamamanız olasılığına karşılık geçiminizi sağlayabileceğinizi ispatlamanız için gereklidir. 12.000 – 20-000 Kanada Doları yeterli olmaktadır.

Sağlıklı olmak

Sabıka kaydının olmaması gerekmektedir.

Kanada iş olanaklarına sahip bir ülkedir. 

Kanada’da iş bulabilmek nitelikli çalışan programının temel bölümlerinden biridir ve birçok başvuran için önemlidir. Mesleğinize bağlı olarak Kanada’da iyi iş olanakları bulmanız mümkündür. Bu, özellikle teknoloji, uygulamalı teknoloji, bilim dalları, finans ve mühendislik alanlarında geçerlidir. Kararlı ve sıkı çalışmaktan kaçınmayanlar için birçok olanak vardır. Kanada’da iş piyasasına aşina olmak önemli olup desteklense de Kanada’da oturum vizesi almanız için Kanadalı muhtemel bir iş verenden resmi iş teklifi almanız gerekli değildir. Aslında başvuranların çoğunluğu resmi iş teklifleri almadan oturum vizesi almaktadırlar. Kanada’ya gitmeden önce resmi bir iş teklifi alsanız da almasanız da Kanada iş piyasasıyla ilişki içinde olma çabaları, özellikle Kanada’da yapılacak işe yönelik çabalar, vize memurunu başvurunun değerlendirmesinde etkileyecektir. Bunun nedeni yeni seçim sisteminin temel amacının Kanada piyasasına en büyük katkıyı yapacak ve ekonomik yapılanmaya en uygun olanaklara sahip olan nitelikli çalışanları seçmek olmasıdır. Kanada’ya göç etmeden iş piyasasını araştırmak ve öğrenmek sadece vize memuruna istekli olduğunuzu göstermez aynı zamanda Kanada’ya vardığınızda uygun bir iş bulma şansınızı da artırır.Kanada, yabancı profesyonellerin ve işçilerin getirdikleri beceri ve deneyimlere değer vermektedir. Becerilerinizin ve deneyimlerinizin, Kanada’ya vasıflı işçi olarak gitmenize yeterli olup olmadığını kontrol ediniz.

Vasıflı işçilerin, başarılı bir şekilde Kanada’da daimi yerleşimci olarak ikamet etmelerini sağlayacak eğitimleri, iş tecrübeleri, İngilizce ve/veya Fransızca bilgileri ve diğer yetenekleri vardır.

Kanada vasıflı işçi göçmenleri memnuniyetle karşılar ve umarız web sitemiz Kanada’nın çeşitli eyaletlerinde ve bölgelerinde yaşamak ve çalışmak konularında size yardımcı olacak bilgileri sağlar.

Kanada göçmeni veya Kanada vatandaşı olmak için Skilled Worker = Nitelikli İşçi kategorisinden yararlanabilirsiniz.

Not: Kanada Konsolosluğu İstanbul kanada vatandaşlarına hizmet vermekte olup , göçmenlik vizeleri Kanada Konsolosluğu Ankara ( Kanada Büyükelçiliği ) tarafından verilmektedir.

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*