Kanada Quebec Şehri

Öncelikle Quebec’in hem eyalet ismi, hemde şehir ismi olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Kanada Quebec Şehri Hakkında Bilgiler

Saat Farkı: 7 saat geri
Türkiye’den ulaşım: KLM, British, Lufthansa, vb ile Avrupa aktarmalı olarak ulaşılabilir. THY, Delta, vb ile Amerika aktarmalı olarak da ulaşılabilir.
Uçuş Süresi: 12 saat
Şehir içi ulaşım: Otobüs, Taksi
En iyi Sezonları: Haziran, Temmuz, Ağustos
Nüfus: 528,595

 Quebec İklimi:

Nemli karasal iklim hakimdir. Kışlar  soğuk  ve kar yağışlı geçmektedir. Yaz aylarında sıcak ve nemli geçmektedir. 
Ekonomi:
Görülmesi Gereken Yerler:
Parc des Champs-de-Bataille & Plains of Abraham (tarihi alan) – Quartier du Petit Champlain (eski mahalle) – Place Royale (şehir merkezi) – Citadel (kale / askeri müze) – Vieux Quebec (eski şehir) – Chute Montmorency (şelale) – Notre-Dame-de-Quebec Katedrali – Terrasse Dufferin (panoramik manzara) – Hotel du Parlement (hükümet binası) – Vieux-Port (eski liman) – Le Chateau Frontenac (tarihi otel) – Grand Theatre de Quebec (tiyatro) 
Müzeleri:
Musee de la Civilisation (tarih müzesi) – Maison Chevalier (tarih müzesi) – Musee du Quebec (şehir müzesi) – Musee de l’Amerique Francaise (tarih müzesi) – Lieu Historique National du Vieux Port de Quebec (denizcilik müzesi) – Musee de Cire (balmumu müzesi) – L’Ilot Des Palais (arkeoloji müzesi) 
 
Otelleri:
Fairmont Le Chateau Frontenac (5*) – www.fairmont.com/Frontenac
Auberge Saint-Antoine (5*) – www.saint-antoine.com
Hotel Chateau Laurier (5*) – www.fairmont.com/laurier
Loews le Concorde Hotel (5*) – www.loewshotels.com
Hilton International (5*) – www.hilton.com
Le 71 Hotel Cafe (butik) – www.hotel71.ca
Hotel Dominion 1912 (butik) – www.hoteldominion.com
Le Manoir d’Auteuil (butik) – www.manoirdauteuil.com
L’Hotel du Vieux Quebec (butik) – www.hvq.com
Courtyard by Marriott Quebec City (4*) – www.marriott.com
Manoir Victoria (4*) – www.manoir-victoria.com
Hotel Palace Royal (4*) – www.hotelsjaro.com
Le Champlain Hotel (4*) – www.champlainhotel.com
L’Auberge Saint-Pierre (4*) – www.auberge.qc.ca
Hotel Le Clos St-Louis (3*) – www.clossaintlouis.com
Genel Bilgi:
Quebec (Ville de Québec), Montreal’ den sonra başkenti olduğu aynı adlı Quebec ilinin ikinci büyük şehridir.TARİH1985′ten beri UNESCO’nun Dünya Miras Listesi’nde yer alan şehrin tarihi eski merkezi (Vieux-Québec), Meksika hariç, Kuzey Amerikadaki halen surları olan tek şehirdir. Kuruluş yılı 1608 olan Ville de Québec, Kuzey Amerika’nın en eski şehirlerindendir.TURİZM

Buranın diğer görülmeye değer yerleri arasında Montmorency Şelaleleri ve de Sainte-Anne-de-Beaupré Bazilikası yer almaktadır.

Ayrıca Quebec, kentle özleşmiş tarihi otel Frontenac Şatosu (Château Frontenac) ve uluslararası alanda ünlü Kış Karnavalı ile turistleri kendine çeker.

Quebec’de Saat Kaç ?

Dilerseniz net bir saat vermeyelim. Çünkü bu içeriğin hazırlanış tarihi ile sizin okuma tarihiniz arasında farklılık olacaktır. Quebec ile Türkiye arasındaki saat farkı 9 saat 26 dakikadır. 

Quebec Montreal Şehri

Quebec eyalerinin en büyük şehri olan Montreal, eyaleti tercih edenlerin yaşamak istediği başlıca şehirler arasında yer alıyor.  Ouebec eyaletinin en büyük, Kanada’nın ise ikinci büyük kentidir. Şehir Paris’den sonra dünyanın en çok Fransızca konuşulan 2. şehridir. 

Büyük Göller’i Atlas Okyanus’na bağlayan Saint Lawrence Denizyolu üzerine önemli bir liman kenti Montreal, tarihi binaları, daracık arka sokakları, kiremit renkli briket evleri, yeşil kubbeli katedralleri, gizemli ve mistik dekoru, nemli havası ve cıvıl cıvıl kafeleriyle; Amerika’nın en Avrupa atmosferli şehridir.

MONTREAL İKLİMİ :

Montreal’in yeraltı alışveriş merkezleri ve kapalı mekân eğlenceleri meşhurdur. Çünkü Montreal’in kışları, Toronto ve özellikle Vancouver’a göre çok daha uzun ve soğuktur. Montrealli’ler bu iklim şartlarına uyum sağlamışlardır. Binalar içerisinde ısınma ise son derece gelişmiştir.

Kanada Quebec Haritası

Kanada Quebec Şehri
Kanada Quebec Haritası

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*