Kanada Öğrenci Vizesi Reddi

Yeni bir eğitim hayatına ilk adım atılırken karşımıza çıkabilecek en üzücü durumlardan biriside Kanada öğrenci vizesi reddi olacaktır. Ancak bu durum aşılamaz değildir.

Kanada Kültür Merkezi ile Kanada’daki tüm eğitim programlarına GÜVENLE BAŞVURabilir, profesyonel danışmanlık hizmetiyle Kanada öğrenci vizesi alabilirsiniz.

Gerçekleştirilen Kanada öğrenci vizesi vizesi başvurularına olumsuz yanıt verilmesinde birçok farklı etken söz konusu olabilmektedir. Aşağıda temel ve en sık karşılaşılan Kanada öğrenci vizesi reddini aktaracağız. Güvenle Kanada öğrenci vizesi başvurusu gerçekleştirmek için Kanada Kültür Merkezinin profesyonel destek hizmetinden yararlanın.

Kanada Öğrenci Vizesi Reddi Sebepleri

Purpose of Visit: En sık karşımıza çıkan Kanada vizesi red nedenleri arasında yer almaktadır. Özellikle acemi danışmanlar tarafından gerçekleştirilen başvurularda en sık alınan red nedenidir. Vize talebinizin sebebinin anlaşılamamasıdır.
Travel History: Daha önce yurt dışı deneyimi olmayan kişilerin karşısına en sık çıkan red nedenidir. Kişinin gidip, yasal olmayan yolla kalacağına inandığı için karşısına çıkmaktadır.
Financial Reasons: Seyahat amacınızı karşılayacak seviyede bakiyeye veya gelire sahip olmadığınız durumlarda karşımıza çıkabilecek Kanada vizesi red nedenleri arasında yer almaktadır. Ancak kişinin konsolosluğa kendini ifade edememiş olmasından kaynaklı olarak karşımıza çıkabilmektedir. 
“Kanada öğrenci vizesi nasıl alınır ?” sorusunu İsmail İNCE yanıtlıyor.

Kanada Öğrenci Vizesi Reddi Aldım Tekrar Başvuru Yapabilir Miyim ?

Elbette vize başvurusu yapabiliriz. Ancak Kanada öğrenci vizesi reddi nedenleri ve bir önceki başvuruda tekrarlanan hataların tekrarlanmaması gerekir. Düşündüğümüz zaman Kanada Büyükelçiliği yüz yüze görüşme gerçekleştirmiyor. Kanada öğrenci vizesi için gerekli değerlendirmeyi kişinin hazırlanan başvuru formu ve İngilizceye çevrilmiş evraklarını referans alarak değerlendiriyor.

Özellikle acemi danışmanlar veya işinin ehli olmayan kişilerce gerçekleştirilen başvuruların sıklıkla olumsuz yanıt aldığını görüyoruz.

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*