Birçok eğitim fırsatı sunan Kanada Liselerinde, Türkiye'deki özel okulların ücretlerine yakın fiyatlarla eğitim alınabileceğini biliyor muydunuz ?

Neden Kanada Liseleri

Kişinin karakteri ve geleceğindeki en önemli adımlardan biriside lise çağlarıdır. Öğrencilere Kanada’da eğitim almanın sağlayacağı katkı, dünya’nın en iyi eğitim sistemlerinden birisine sahip olması ve sınavsız giriş hakkı gibi birçok avantaj uluslararası öğrencilere sunulmaktadır.

Veliler açısından baktığımız takdirde ekonomik eğitim fırsatları ilk dikkat çeken maddedir. Yıllık 7000 CAD’dan(Kanada Doları) başlayan ücretlerle eğitim alınabilmektedir.

Kanada Liselerine Giriş Sınavı Var Mı ?

Hayır, Kanada liselerine kayıt olmak isteyen öğrenciler lise giriş sınavına girmezler. Bunun yerine öğrencilerin diploma puanları veya eğitim süresinde gerçekleştirdiği faaliyetler göz önünde bulundurulmaktadır.

Öğrencilerin bu tip sınavlar yerine eğitime yönlendirilmeleri hem stresten, hemde daha kaliteli eğitim alabilmeleri için oldukça önemlidir.

Kanada Lise Ücretleri Ne Kadar ?

Elbette Kanada lise fiyatlarını etkileyen faktörler vardır. Okulun bulunduğu eyalet, şehir, konum gibi belli başlı faktörler ücretleri etkilemektedir.

Kanada lise ücretleri ortalama olarak 7000 CAD (Kanada Doları) ücreti vardır. Ancak bu ücret standart değil, değişiklik gösterebilmektedir.

 Kanada liselerinde eğitim alarak dünya’nın en prestijli üniversitelerinde eğitim alabilirsiniz.

Eğitim kalitesi ve sağlamış olduğu avantajlarla birlikte Kanada lise okullarının ne kadar popüler olduğunu biliyoruz. Kanada lise okullarına sınavsız girişin yapılabilmesi ve Türkiye’deki özel okul ücretlerine yakın fiyatlar sunması bir farklı tercih nedeni olarak karşımıza çıkmaktadır.

 Kanada liselerine sadece başlangıçta değil, 10-11 veya 12. sınıfta’da geçiş yapabilirsiniz.

Aynı zamanda Kanada liselerinin tüm dünya’da geçerli olan bir diplomayla mezun olmamızı sağlarken, en iyi üniversitelerde kabul işlemlerini oldukça kolaylaştırmaktadır. Kanada lise eğitimi programlarına katılan öğrencilerin neredeyse tamamı memnuniyetlerini dile getirmektedirler.

Kanada Liseleri

Tüm dünya'da geçerli ve saygın bir diplomayla istediğiniz üniversite'de eğitim alın!

Kanada Liselerinden Mezun Olmanın Avantajı Nedir ?

Kanada, sadece bulunduğu coğrafya’da değil, tüm dünya’da saygın ülkeler arasında yer almaktadır. Onlarca farklı ülkeden öğrencinin farklı ülkeleri seçme şansları varken Kanada’yı seçmelerindeki en önemli neden; Saygın ve tüm dünya’da geçerliliği olan bir diploma ve neredeyse tüm dünya!’da sınavsız üniversite eğitiminin kapısını açmasıdır. 

Sadece Amerika Birleşik Devletleri veya İngiltere gibi ülkelerde değil, Türkiye’dede öğrenci istediği bölüme sınavsız giriş yapabilmektedir.