İzmir’de Kanada konsolosluğu yoktur, Kanada konsolosluğu İstanbul ve Ankaradadır . Vize başvurularınızı Kanada Kültür Merkezi güvencesiyle yapabilirsiniz. Aşağıdaki adreslerde Ankara ve İstanbul konsolosluk adreslerine ulaşabilirsiniz.

Kanada konsolosluğu hakkında bilgilere aşağıdaki videodan izleyerek ulaşabilirsiniz. 

Kanada Büyükeçiliği Ankara

Cinnah Caddesi no: 58
06690, Çankaya
Ankara, Turkey

Tel.: +90 (312) 409 27 00
Fax: +90 (312) 409 27 12
E-mail: ankra@international.gc.ca

Eğitim, Vize ve Göçmenlik Hakkında Kanada Kültür Merkezinin Alanında Uzman Danışmanlarından  Bilgi Almak İçin Aşağıdaki Bilgi Formunu Şimdi Doldurun: Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin!

Kanada Konsolosluğu – İstanbul
209 Büyükdere Caddesi
Tekfen Tower– Kat 16
Levent 4, İstanbul
34394 Türkiye

Tel: 90-212-385-9700
Fax: 90-212-357-1000
Email: ISTBL-CS@international.gc.ca

 

Kanada konsolosluğu vize işlemleri ve göçmenlik hakkında bilgi vermemektedir. Aracı kurumlarla iletişime geçmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Kanada konsolosluğu girişlerinde telefonla veya kamerayla girmek kesinlikle yasaktır. Yanınızda mutlaka kimlik kartınız veya ehliyetiniz olmak zorundadır.

İstanbul konsolosluğu, yalnızca Kanada vatandaşlarına hizmet vermektedir, bu yüzden vize veya göçmenlikle ilgili sorularınıza cevap vermeyeceklerdir.

Gerekli bilgileri izler üzerinden alabilirsiniz.

Kanada Büyükelçiliği Nerede ?

Büyükelçilik Ankara’da yer almaktadır. İstanbul’daki konsolosluk, fahri konsolosluk ünvanını taşımaktadır.

Adres:

Cinnah Caddesi no: 58
06690, Çankaya
Ankara, Turkey

Telefon:

Tel.: +90 (312) 409 27 00
Fax: +90 (312) 409 27 12
E-mail: ankra@international.gc.ca

Kanada Başkonsolosluğu Göçmenlik Başvurusu Hakkında Bilgi Veriyor Mu ?

Kişilerin konsolosluğu en sık ziyaret etme nedenleri arasında göçmenlik yer almaktadır. Aslına bakarsanız yanlış bilgilerden biriside budur. Kanada konsolosluğu, Kanada göçmenlik konuları hakkında bilgi aktarımı gerçekleştirmez.

Aynı zamanda sadece yüz yüze değil, telefon vasıtasıyla dahi bilgi aktarımı yapmamaktadır. Kanada göçmenlik başvurusu hakkında bilgi almak için aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Kanada Başkonsolosluğu Vize Başvurusu

Eğer “Başvurumu gider konsoloslukta yaparım” diyorsanız: Yanılıyorsunuz. Kanada Başkonsolosluğu, Kanada vizesi başvurularında bizzat şahsın evrak sunmasına onay vermemektedir.

Eğer İstanbul veya Ankara’daki konsolosluk birimlerine gitmeden, uzun formlarla uğraşmadan vize başvurusu gerçekleştirmek istiyorsanız; Türkiye’nin, Kanada’ya özgü ilk ve tek organizasyonu olan Kanada Kültür Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz. 

 

Kanada’nın En Seçkin Okullarının Katılımıyla: