Refah seviyesi ve yaşam kalitesinin yüksek olduğu bir ülkede yaşama fırsatı sizi bekliyor. Kanada çalışma izni almak istiyorsanız merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.
Kanada’da nasıl iş bulabileceğinizi bilmiyorsanız; Aşağıdaki videoyu sonuna kadar izleyerek öğrenebilirsiniz.

Kanada’da Çalışmak İçin İş Nasıl Bulunur ?

İşin en göz korkutan kısmı iş bulmaktadır. Doğru adımlar atıldığı takdirde en kolay kısmı iş bulmak dahi olabilir. Kafanızdaki sorulara yanıt bulmak için aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Kanada da çalışmak için öncelikle çalışma vizesi almalısınız. Çalışma  vizesi almak için iş teklifi alınması zorunludur. Çalışma vizeleri bir kaç çeşittir;

Geçici Çalışma İzni ;

Kanada çalışma vizesinin bu türünde iş verenden teklif almak zorundasınız. Firma vergilerini ödeyen ve işçiye ihtiyacı olduğunu kanıtlamış olmak zorundadır. İnternet üzerinden bulabilirsiniz. İki yıl tam zamanlı olarak çalıştığınız takdirde göçmenlik hakkınız olacaktır.

Eğitim Seviyesi Gerektirmeyen Meslekler;

Kanada çalışma vizesi verirken üniversite veya kolej programlarından mezun olmayı gerektirmeyen işlerde yasal düzenlemeye gitmiştir. Bu düzenlemelerle inşaat işçiliği, ağır sanayi makinaları operatörlüğü, çiftlik işçiliği, petrol çıkarma endüstrisi vbg. mesleklerde iş bulabilirsiniz. Kanada çalışma vizesi almak için oradan iş bulmanız şarttır.

İş Ziyaretleri ;

İş ziyaretleri için Kanada çalışma vizesi almanıza gerek yoktur. Ziyatetçi vizesi almak yeterli olacaktır.

Kanada çalışma vizesi almak istiyorsanız öncelikle Kanada’dan iş bulmanız şarttır.

Eğitim, Vize ve Göçmenlik Hakkında Kanada Kültür Merkezinin Alanında Uzman Danışmanlarından  Bilgi Almak İçin Aşağıdaki Bilgi Formunu Şimdi Doldurun: Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin!

 

Eğitim, Vize ve Göçmenlik Hakkında Kanada Kültür Merkezinin Alanında Uzman Danışmanlarından  Bilgi Almak İçin Aşağıdaki Bilgi Formunu Şimdi Doldurun: Danışmanlarımız Sizinle İletişime Geçsin!