Kanada Calgary Hakkında Bilmek İstedikleriniz

Refah seviyesi ve yaşam kalitesinden dolayı öğrenciler ve göçmen adaylarının sıklıkla tercih ettiği adreslerin başında Kanada geliyor. 

Kanada’nın en sık tercih edilen şehirleri arasında Calgary şehri yer almaktadır. Şehrin güzelliği ve yaşam olanaklarından dolayı en sık tercih edilen şehirler arasındadır.

Calgary’de Yaşam ve şehir nasıldır ?

Birçok şehirde olduğu gibi Calgary’de göçmen nüfusu oldukça yoğundur. İnsanların en sık korktuğu konular arasında yadırganmak vardır. Ancak böyle bir durumla Kanada’da karşılaşmanız mümkün değildir.

Hem Calgary, hemde içerisinde bulunduğu eyalet olan Alberta, her yıl 4 Milyondan fazla turisti ülkesinde ağırlamaktadır.

Şehrin büyümesinde petrol kaynaklarının bulunmasının rolü büyüktür.1940 yıllarında petrol ve diğer doğal kaynaklarının bulunması daha doğrusu şehrin yer altı kaynaklarının zenginleşmesi özellikle 1973 yılında Arap petrolüne ambargo konulması petrol fiyatlarını önemsenecek düzeyde arttırmıştır. Bununla birlikte şehir büyümeye başlamıştır. Şuan Calgary, Kanada‘nın önemli ticaret şehirlerinden birisidir. Torontodan sonra en çok şirketin ve iş merkezinin bulunduğu şehirdir. Şirketlerin bir çoğu petrol üzerine kuruludur. Şehir emlak piyasasının yüksekliğiyle tanınmaktadır.

kanada calgary

Şehir turistlerinde ilgisini çekmektedir. Kanada kayalık dağlarına 80 km uzaklıktadır ve kent dağların benzersin manzarasıyla kaplıdır. Kentin etrafında çok fazla turistlik yerleşimler vardır. Her sene şehire  4.5 milyon turist ziyaret etmektedir.  Calgary 1988 Kış olimpiyatlarına ev sahipliği yapmıştır. Her sene şehri turistler kadar öğrencilerde ziyaret etmektedir bunun sebebi Calgary üniversitesine sahip olmasıdır ve Calgary üniversitesi şehrin en yüksek eğitim kurumudur.

Calgary İklimi

Nedense aklımızda hep Kanada’nın soğuk olduğuna dair bir algı vardır. Ancak Calgary şehri için aynı şeyi söylemek kesinlikle doğru olmayacaktır.

Şehrin genel iklimi ılımandır.

Calgary’de Saat Kaç ?

Kanada’yı aramak, iletişime geçmek için oradaki saat oldukça önemlidir. Arada 9 saatlik bir zaman farkı vardır.

 

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*